lady impulsowe w sklepie spożywczym

Zachęcanie Klientów do zakupu produktów jest wpisane w branżę handlową. Organizując wyposażenie sklepu spożywczego, wiemy jak istotną rolę w sprzedaży, odgrywają meble. Są nie tylko miejscem na postawienie produktów. Ustawione w linii kasy wpływają na decyzje zakupowe podejmowane pod wpływem emocji.

Zastosowanie lad z impulsem do wyposażenia sklepu spożywczego

Lady z impulsem spotykane są na stacjach benzynowych, w sklepach spożywczych i kioskach z prasą. Prezentowane tam dodatki są niedrogie i zazwyczaj kojarzone z przyjemnością. Mowa tu o słodyczach – batonach, czekoladkach, ciastkach i lizakach.

Być może dlatego tak trudno im się oprzeć. Innym typem asortymentu chętnie prezentowanym są przydatne drobiazgi – chusteczki higieniczne, opatrunki czy jednorazowe maszynki do golenia. Widzimy, że lady impulsowe to standard obejmujący projekty sklepu spożywczego czy stancji benzynowej. Porównajmy popularne modele, biorąc pod uwagę ich wykonanie.

Rodzaje lad – rodzaj impulsu, wybór materiału i koloru

wyposażenie sklepu spożywczegoLady przy kasie zasadniczo dzielą się na dwa typy – z impulsem wysokim oraz niskim. Czym się różnią? Które stworzą lepsze wyposażenie sklepu spożywczego lub stacji benzynowej?

Impuls wysoki oznacza wysoką, zabudowaną ladę. Front z półkami widoczny dla Klienta oddzielono od miejsca dla pracownika. Z jednej strony mamy więc półki z asortymentem, a z drugiej strony blat dla personelu. Obie strony widoczne są więc tylko dla osób tam się znajdujących. Taki model sprawdza się na przykład w salonikach prasowych i na stacjach benzynowych.

Z kolei impuls niski stwarza otwartą przestrzeń dla Klientów i pracowników. Dzięki temu kontakt jest swobodniejszy, nieograniczony zabudowaniem. Takie rozwiązanie z pewnością ułatwia obsługę Klienta i sprzedaż „face to face”. Na wspólnym blacie można łatwiej zaprezentować produkty i podpisywać dokumenty. Dlatego to dobry wybór do sklepu spożywczego lub odzieżowego.

Gdy wiemy już, jaki impuls wybrać, przejdźmy do materiałów. Płyta laminowana to popularny materiał do wykonywania lad. Charakteryzuje ją dobra wytrzymałość i odporność na czynniki mechaniczne. Twardość tego materiału sprawia, że odnalazł szerokie zastosowanie w branży meblarskiej. Płyta laminowana pokryta filmem melaminowym zyskuje połysk. Staje się odporna na zarysowania i wilgoć. Niewątpliwą zaletą tego materiału jest także estetyka przypominająca drewno.

lada impulsowa w sklepie alkoholowymDodatkowo jego zastosowanie umożliwia szeroki wybór kolorów. Kolor lady dobierzmy względem całego pomieszczenia. Uniwersalnym rozwiązaniem będą jasne, drewniane odcienie, na przykład dąb sonoma czy nieco surowy popiel.

Dokonując zakupu, pamiętajmy, że sprawdzony producent mebli sklepowych odpowie na nasze pytania. Na przykład o wyposażenie sklepu spożywczego względem kolorystyki czy najlepszych materiałów. Korzystanie z usług sprawdzonych firm zapewnia wysoką jakość i meble na długie lata.

Sprzedaż impulsowa w sklepie: http://wyposazenie-dla-sklepow.pl/sklepy-spozywcze/jak-zorganizowac-sprzedaz-impulsowa-w-sklepie/

Lada impulsowa na stacji benzynowej: http://wyposazeniedlasklepow.pl/meble-na-zamowienie/strefa-przykasowa-impulsy-obecne-w-innych-branzach-nie-tylko-na-stacji-benzynowej/