wyposażenie sklepu jubilerskiego Aranżacja sklepu jubilerskiego wymaga specjalnego podejścia. Wyroby jubilerskie towarzyszą nam na co dzień, jako osobiste dodatki podkreślające charakter właściciela. Skierowane są do indywidualnego odbiorcy. Ważne więc, by to na nim skupić swoją uwagę. Podpowiadamy, jakie meble wybrać do sklepu z biżuterią.

Wyposażenie i aranżacja sklepu jubilerskiego

Przy sprzedaży tak szlachetnych wyrobów istotna jest profesjonalna obsługa Klienta. Kupujący zwykle oczekują porady w kwestii wyboru biżuterii. Niewielka część Klientów zna się dobrze na rodzajach surowców i ich szlachetności. Ogromną rolę przy wyborze odgrywa gust. Doradca ma za zadanie dopasować biżuterię do estetyki kupującego, a jednocześnie umieć wyjaśnić bardziej fachowe kwestie w przystępny sposób.

Dlatego w ekskluzywnych salonach jubilerskich spotyka się wygodne kanapy, gdzie Klienci mogą swobodnie porozmawiać z obsługą. Niektóre salony mają nawet oddzielne pomieszczenia dla Klientów, tak zwane VIP roomy, zapewniające dyskrecję przy zakupie.

Aranżacja sklepu jubilerskiego powinna tworzyć odpowiedni klimat miejsca. Powinno podkreślać się jego wyjątkowy, elegancki charakter, tak, żeby wyroby i wyposażenie sklepu jubilerskiego stały się jednością. Biżuteria jest towarem, który wymaga szczególnej ekspozycji. Nie może on być dostępny na wyciągnięcie ręki. Musimy zabezpieczyć drogocenne kamienie, a przy tym umożliwić Klientom ich obejrzenie. W tym celu najlepiej sprawdzają się szklane gabloty i lady. Uzupełnione o oświetlenie, dodają biżuterii właściwej oprawy. Gra świateł skutecznie przyciąga uwagę Klientów.

Gabloty, lady, ekspozytorywyposażenie jubilera

Mamy duży wybór gablot na rynku. Łączy ich elegancka estetyka, pasująca do luksusowych sklepów. Gabloty jubilerskie są przeszklone i mają półki na ekspozycję towaru. Szyby i półki ze szkła hartowanego często łączone są z obudową z płyty laminowanej. Modele zamykane na kluczyk zapewniają dostęp do biżuterii tylko dla personelu sklepu. Klienci mogą jednak obejrzeć produkt zza szyby. Przy takim sposobie ekspozycji ważna jest także rola światła. Dlatego warto wybrać gabloty z oświetleniem. Na przykład górne podświetlenie punktowe, gdzie światło kieruje się na półki. Dzięki temu biżuteria jest właściwie eksponowana, a Klienci mogą ją lepiej obejrzeć.

Z kolei lada na biżuterię pełni dwie funkcje. Jak każda lada, służy do finalizacji transakcji. Dodatkowo możemy wystawić na niej towar, który chce obejrzeć Klient. Wystawiając produkty na ladę, unikamy ryzyka upadku biżuterii i zniszczenia jej. Biżuteria postawiona na ladzie znajduje się bowiem pod czujnym okiem personelu. Gdy Klient obejrzy biżuterię, odłożymy ją z powrotem na szklaną półkę lady. Co więcej, dostępna jest ona tylko od strony sprzedającego.

wyposażenie jubileraElementem uzupełniającym wyposażenie są ekspozytory na biżuterię.
Dzięki nim wyroby jubilerskie są odpowiednio prezentowane. Mamy zamszowe stojaki na naszyjniki, kolczyki, bransoletki i zegarki. Sprawiają one, że biżuteria ma odpowiednie, kontrastowe tło. Dzięki temu jeszcze lepiej uwidacznia się ich piękno.

Wiemy już, że podstawowym wyposażeniem sklepu jubilerskiego są gabloty oraz lady. Szklane elementy dodają biżuterii lśniącej oprawy. Dzięki właściwej ekspozycji produktów i eleganckim meblom stworzymy miejsce, do którego Klienci będą chcieli wracać.

Tekst o wyposażeniu sklepu jubilerskiego: https://wyposazamysklepy.pl/skarbnica-kamieni-czyli-wyposazenie-sklepu-jubilerskiego

Akcesoria do prezentacji biżuterii: http://stojaki-sklepowe.pl/akcesoria-dodatkowe/akcesoria-jubilerskie/