miniaturowy wózek sklepowyNiektórzy przedsiębiorcy postanawiają samodzielnie wykonać projekt sklepu. Jeśli nie mamy doświadczenia w projektowaniu, efekt może nie być zadowalający. Warto poznać najczęstsze niedociągnięcia w wyposażaniu sklepów, aby rozpoznać i wyeliminować błędy.

Meble do sklepu i co dalej

w projekcie sklepu należy uwzględnić oświetlenieW wyposażeniu sklepu jedną z pierwszych rzeczy, o których myślimy, jest oczywiście wybór mebli. Na szczęście mamy szeroki wybór wśród uniwersalnych regałów metalowych oraz mebli branżowych do sklepu. Meble branżowe dedykowane są do sklepów odzieżowych, spożywczych, warzywnych czy piekarni. Pozwalają wyeksponować konkretną grupę produktów. Elementy takie jak oświetlenie LED, lustra hartowane i nadruki reklamowe dodatkowo wyróżniają prezentowany asortyment.

O ile wybór właściwych mebli może nie być dla nas problemem, częstym błędem bywa pomijanie zasad ergonomii. Dobrym przykładem jest zbyt mała ilość wolnej przestrzeni, co powoduje dyskomfort u Klientów. Chodzi głównie o wąskie przejścia w alejkach i zastawianie podłogi produktami. Klienci czują się niekomfortowo, gdy tuż za ich plecami znajdują się inni kupujący. I poirytowani, gdy towar blokuje im przejście.

Aranżacja sklepu powinna również uwzględniać zagospodarowanie problematycznych miejsc w sklepie, takich jak na przykład narożniki. Pozostawiając pustą przestrzeń, zmniejszamy powierzchnię ekspozycji. Rozwiązaniem są wąskie regały narożne, które wraz z regałami przyściennymi tworzą ciągi.

Błąd – niewystarczająca ekspozycja produktów

towar zawieszony na zawieszkach sklepowychEkspozycja towaru to podstawa. Niezależnie od tego, czy planujemy wyposażenie sklepu spożywczego, czy odzieżowego. Dlatego tak ważne jest zbudowanie właściwej ekspozycji. Jak to zrobić? Przede wszystkim podzielmy towary na grupy asortymentowe. W ten sposób ułatwimy Klientom porównanie i wybór produktów. Warto umieszczać obok siebie produkty podobne, które wzajemnie się uzupełniają.

Na poziomie wzroku, czyli wysokości 120-160 centymetrów umieszczajmy produkty, które chcemy sprzedać w pierwszej kolejności. Pamiętajmy, że mniej atrakcyjne są półki umieszczone na samym dole. Jednak nic straconego. To na przykład dobre miejsce na produkty przeznaczone dla dzieci. Lub ciężki asortyment, który i tak nie mógłby znaleźć się na wyższych półkach ze względów bezpieczeństwa.

To tylko niektóre z błędów, które mogą pojawić się przy samodzielnym projektowaniu sklepu. Jeśli nie mamy doświadczenia w tej dziedzinie, zdecydowanie lepiej zdać się na usługi profesjonalistów. Profesjonalna firma wykona projekt wnętrza, zapewni właściwy dobór mebli i dodatków, zadba o dowóz i montaż. My natomiast będziemy pewni, że nasz sklep został właściwie wyposażony.

Dowiedz się, jak poprawnie eksponować towar:
https://regaly-do-sklepu.pl/sklepy-spozywcze/wyposazenie-sklepu-spozywczego-jak-eksponowac-produkty/

Przeczytaj również o dekoracji witryny sklepowej:
https://manekiny-do-sklepu.pl/akcesoria-sklepowe/dekoracja-witryny-sklepowej-czyli-tworzenie-opowiesci/