Regały chromowane

Zaplecze kuchenne to serce każdej restauracji. To tutaj zespół przygotowuje posiłki, często pod presją czasu i w stresie. Wyposażenie gastronomii powinno poprawiać komfort pracy i ułatwiać codzienne czynności. Podpowiadamy, jakie meble sprawdzą się do magazynowania produktów do gotowania i nie tylko.

Magazyn w restauracji, czyli profesjonalna spiżarnia

Wyposażenie magazynu zależy od rodzaju działalności, jaką prowadzimy. Meble często stosowane na zapleczach restauracji to popularne regały chromowane z ażurowymi półkami. Sprawdzają się w restauracji, hotelu, barze czy stołówce.

To, ile regałów należy kupić, ma związek z wielkością powierzchni magazynu oraz natężeniem ruchu w lokalu. Analizując te kwestie, łatwiej nam będzie podjąć decyzję. Jeśli jednak nie wiemy, od czego zacząć, warto skorzystać z porad firmy kompleksowo wyposażającej wnętrza.

Ze względu na rodzaj przechowywanych rzeczy wyróżniamy magazyny żywnościowe oraz nieżywnościowe. W magazynach żywnościowych możemy składować surowce i półprodukty spożywcze. W przypadku żywności suchej (mąka, makaron, ryż, cukier) oraz napojów będzie to magazyn żywnościowy niechłodzony. Natomiast mięso, ryby, warzywa i owoce, alkohol czy produkty mrożone trafią do magazynu żywnościowego chłodniczego.
Magazyn nieżywnościowy przeznaczymy na urządzenia, przybory kuchenne, naczynia. A także na artykuły i środki czyszczące (ręczniki, gąbki, płyny do mycia naczyń, opakowania).

Wózek kelnerski na kółkach

Regały sklepowe chromowane przeznaczone są do magazynu żywnościowego niewymagającego chłodzenia oraz do magazynu nieżywnościowego. Ich zaletą jest otwarta budowa, dzięki czemu pracownicy mogą wygodnie i szybko sięgać po potrzebne produkty. Pomimo lekkości regału, jedna półka udźwignie ciężar wynoszący 150-200 kg. Dodatkowo półki możemy zamontować na dowolnej wysokości. W przypadku większego magazynu możemy stworzyć dłuższe ciągi, ustawiając kilka regałów obok siebie.

Regał druciany – czyszczenie i pielęgnacja

O wyposażenie gastronomii należy odpowiednio dbać. Dlatego też każdy właściciel lokalu gastronomicznego prowadzi obowiązkowo księgę HACCP. Zapisywane są w niej informacje na temat lokalu i przeprowadzanych w nim czynności. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa żywności dla Klientów. Obok zapisu temperatury w pomieszczeniach chłodniczych czy sprawności maszyn, umieszcza się tam również częstotliwość mycia pomieszczeń i urządzeń. Na szczęście pielęgnacja mebli chromowanych jest bardzo prosta. Wystarczy przetrzeć je suchą ściereczką lub nasączoną środkiem do tego rodzaju powierzchni. Czyszczenie jest też prostsze dzięki temu, że regały są otwarte. W ten sposób mamy łatwy dostęp do każdego elementu wymagającego czyszczenia.

Regał magazynowy

Jak widzimy, otwarcie działalności gastronomicznej wiąże się z kwestią wyposażenia wnętrza. Regały powinny ułatwiać pracę personelowi restauracji. Najlepiej, aby były solidne, wytrzymałe i odporne na zniszczenie. Warto przed kupnem zastanowić się nad ilością i przeznaczeniem regałów. Wtedy z pewnością będziemy z nich zadowoleni przez długie lata.

Przeczytaj inne teksty na temat regałów chromowanych:
http://wyposazeniedlasklepow.pl/sklepy-konfekcyjne/regal-chromowany-uniwersalny-i-solidny-mebel/
http://regaly-do-sklepu.pl/regaly-druciane/azurowe-meble-sklepowe-wszystko-co-powinienes-wiedziec/