warzywa i owoce w regale przyściennymNajczęstszym rozwiązaniem do ekspozycji warzyw i owoców w sklepach są bez wątpienia regały. Urządzając sklep warzywny lub dział z warzywami w sklepie spożywczym, warto przyjrzeć się popularnym modelom. Meble do sklepu warzywnego to głównie regały przyścienne, gondole oraz wyspy. Zobaczmy, jakie są między nimi różnice.

Regały na warzywa i owoce – metalowe i z płyty

Regały do ekspozycji warzyw i owoców pozwalają na wyłożenie dużej ilości towaru, przy oszczędności miejsca w sklepie. Dzieje się tak, ponieważ regały ustawiamy tuż przy ścianie. Jeśli zatem mamy mniejszy sklep, regał przyścienny to najlepszy wybór.

Regały metalowe to zdecydowanie najbardziej solidny rodzaj regału. Metalowa konstrukcja odpowiada za nośność, czyli możliwość utrzymania większych obciążeń. To ważne, bo jak wiemy, warzywa i owoce ułożone w plastikowych skrzynkach ważą sporo. Ponadto metal jest odporny na uszkodzenia, a nie trudno o nie w sklepie goszczącym rzesze Klientów.

regał metalowy ze skrzynkami na owoce i warzywaRozważając kupno regału, zastanówmy się, ile regałów potrzebujemy. To ważne, ponieważ od tego zależy wybór rodzaju regału. Mamy bowiem regały w wersji wolnostojącej z dwoma nogami oraz w wersji umożliwiającej tworzenie ciągu regałów, z jedną nogą. Do mniejszych sklepów warzywniczych wystarczy wersja wolnostojąca. Natomiast w przypadku rozbudowanych działów w sklepie spożywczym lepiej wybrać wersję do ciągu. Wtedy w razie potrzeby będziemy mogli w każdej chwili poszerzyć dział, dostawiając kolejny regał.

Dodatkowym wyróżnieniem produktów są panele oświetleniowe oraz panele lustrzane zamontowane na regałach. Panele są zwykle umieszczone w górnej części regału. Regały mogą mieć też nadruki z grafiką o tematyce warzywno-owocowej, wyróżniające dział już z oddali. Regały warzywne z panelami są nieco droższe od zwykłych. Jeśli jednak zależy nam na przyciągnięciu uwagi Klientów, warto zainwestować w tę opcję.

regał modułowy wyspa na owoce i warzywaInnym rozwiązaniem są regały modułowe, wykonane na bazie regału metalowego z obudową z płyty laminowanej. Półki, ściana tylna oraz blat wykonane są z metalu, natomiast boki, fronty półek i osłona górna z płyty. Taki regał przypomina wyglądem drewniany, a dzięki metalowej bazie jest równie solidny co klasyczny regał metalowy. Na blacie możemy postawić ozdobne akcesoria, na przykład sztuczne owoce i warzywa. Możemy też wybrać rodzaj półek przeznaczonych na skrzynki. Mogą być to półki ażurowe lub wypełnienie z blachy ze stali nierdzewnej. Jeden, dwa lub trzy moduły w nazwie regału oznaczają z kolei ilość półek do ekspozycji towaru.

Meble do sklepu warzywnego – gondole i wyspy

Mamy też meble przeznaczone do ekspozycji towaru na środku sklepu. Są to gondole i wyspy na owoce i warzywa. Ich budowa umożliwia wielostronną prezentację produktów. Dzięki temu możemy zaoferować więcej asortymentu, a Klienci mogą robić zakupy z kilku stron. W przypadku gondoli przestrzeń na półkach z jednej strony możemy zagospodarować warzywami, a z drugiej owocami. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w miejscach o dużym przepływie Klientów. W ten sposób ułatwiamy robienie zakupów kilku osobom naraz.

Z kolei wyspy mają zaokrąglony kształt, powodując, że Klienci mogą wybierać produkty, krążąc wokół nich. Bardziej wydłużone modele pasują do większych sklepów.

Warzywa i owoce w wyspie pogrupujemy w plastikowych skrzynkach lub wiklinowych koszach. Warto zaplanować grupowanie towaru tak, aby ułatwić Klientom zakupy. Najlepiej umieszczać podobne warzywa i owoce obok siebie. W jednym rzędzie możemy ułożyć ziemniaki, cebulę, marchew, kapustę i sałatę. Natomiast w kolejnym rzędzie jabłka, gruszki, banany i pomarańcze. Do mniejszych i miękkich owoców lepiej użyć mniejszych pojemników. Umieszczając je w większych pojemnikach, stworzylibyśmy niekorzystne wrażenie braków towarowych.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o regałach warzywniczych, polecamy lekturę tekstów niżej:
https://wyposazamysklepy.pl/regaly-na-warzywa-i-owoce-w-sklepie-spozywczym

Dodatkowym rozwiązaniem są stojaki na warzywa i owoce:
http://stojaki-sklepowe.pl/sklepy-spozywcze/przegladamy-stojaki-na-warzywa-i-owoce/