Regaly-metaloweDawnej ważny był tylko regał, dzisiaj liczy się przede wszystkim unikalny design. To pierwsze wrażenie po wizytach na stoiskach podczas kolejnej edycji największych targów meblowych w Polsce.  Targi Meble Polska, czyli prezentacja nowości i inspiracji dotyczących wykończenia wnętrz Home Decor potwierdziła nasze obserwacje.

Niekonwencjonalne łączenie materiałów

Dużo surowego drewna, prostota mebli, shabby chic oraz kolory, wzory i faktury królujące na ścianach zaaranżowanych wnętrz. Modny jest przede wszystkim styl prowansalski – pastelowe meble i rzeźbione w drewnie lub ceramiczne dodatki. Nadgryzione zębem czasu, autentyczne dodatki – podkreślają szacunek do starych przedmiotów i fascynację dawnym rękodziełem.

Obok – chłodne, minimalistyczne wnętrza, betonowe ściany, modernistyczne dodatki w postaci autentycznych lamp. Uwagę przykuwają nowe też technologie widoczne w stosowanych do produkcji materiałach a poprawiające bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Materiały odporne na zabrudzenia albo utrudniające rozprzestrzenianie się ognia w razie pożaru. Wydarzeniem było spotkanie architektów i projektantów podczas arena DESIGN. Ze względu na tematykę przyciągnęło ono także studentów, przede wszystkim kierunków artystycznych, designerów i przedstawicieli świata biznesu.

Regaly metalowe antracytW tym roku mieliśmy okazję

prześledzić proces powstawania mebla od projektu, poprzez różne etapy jego produkcji, aż po efekt końcowy w realizowanym wnętrzu. Gościem specjalnym była francuska projektantka Inga Sempe, a wydarzeniu towarzyszyła także wystawa jej prac. Wśród zabawnych siedzisk znaleźliśmy inspiracje do projektowanych przez nas kącików dziecięcych w sklepach.

Aranżacja wnętrz sklepowych w formacie open space / Galeria Bocheńska – realizacja ABM – https://www.abm.com.pl/wyposazenie-sklepu-odziezowego-bochnia-2015 z zaaranżowaną w centralnej części bawialnią dla dzieci jest trendy – dlatego, że pozwala na spokojne robienie zakupów, podczas gdy dzieci zajęte są zabawą w przyjaznym i bezpiecznym miejscu. Z pewnością bardzo podobały nam się prezentacje technik oświetleniowych Viva Light. W naszych meblach stosujemy różne rodzaje światła – często rodzaj i kolor oświetlenia decyduje o tym, jak będzie prezentował się wybrany produkt w wyposażanym przez nas sklepie. Nowością w tym roku była Strefa Marek Premium Prestige Zone z ofertą dla bardzo wymagających klientów. Targi Meble Polska w Poznaniu odwiedziło ponad 20 tysięcy Gości z ponad 60 krajów.

Jola Hytkowska
Dział Promocji i Reklamy ABM

Zapraszamy do naszego sklepu: https://wyposazamysklepy.pl/