System-meblowy-FENIKSDrewno – FENIKS w świecie designu. Sześciodniowe targi meblowe w Mediolanie – Salone Internazionale del Mobile to najważniejsze i największe targi meblowe na świecie. Wiosną każdego roku włoskie Milano staje się miejscem spotkań profesjonalistów z branży wyposażenia wnętrz komercyjnych i mieszkalnych z całego świata.

Powierzchnia wystawiennicza jest ogromna – ponad 200 tys. m2 ulokowanych głównie w historycznej siedzibie targów Fiera Milano City, w nowo wybudowanych pawilonach w dzielnicy Rho oraz na okolicznościowych wystawach w różnych punktach miasta, zwłaszcza na Via Tortona. Wśród wystawców najwięksi na świecie producenci mebli, komponentów do ich produkcji, czy elementów wyposażenia, uznani twórcy, artyści i rzemieślnicy. Wśród ponad 300 tysięcy zwiedzających spotykamy projektantów wnętrz, konstruktorów mebli oraz licznych miłośników wzornictwa. Podczas tych targów prezentowane są trendy w zakresie wzornictwa, innowacyjne rozwiązania i inspirujące projekty. To tu nawiązywane są kontakty biznesowe. Tu zobaczyć można także ciekawe instalacje i eksperymentalne pokazy.

→ Nasi projektanci – Mediolan to inny świat..

Agnieszka: – Wróciliśmy z targów zachwyceni designem i naładowani pozytywną energią pięknych wnętrz, unikalnych projektów mebli i urokiem naturalnych materiałów.

Daniel: – Surowa kolorystyka, industrialne wnętrza i naturalne drewno w najlepszym wydaniu. Te targi to z pewnością duża inspiracja dla każdego projektanta.

→ Pierwsze wrażenie – Design przez Wielkie D

Prostota i klasyczny design, wszechobecne drewno – lite i w postaci fornirów, kamień, szczególnie marmur widoczny na blatach. Kolory ziemi – wszystkie odcienie grafitu i szarości, brązu, odcienie zieleni. Odzwierciedlają dążenie do harmonii i spokoju, wywołują pozytywne skojarzenia odpoczynku i wytchnienia na łonie natury. Obok nich kolory pastelowe – głównie delikatne, pudrowe róże, błękity i zielenie, widoczne szczególnie w prezentacjach skandynawskich firm.
Wykończenia matowe, czasem surowe, pozornie niewykończone, doskonale zabezpieczone nowoczesnymi lakierami i żywicami. Kształty owalne, okrągłe lub zaokrąglone – najlepiej widoczne w blatach niskich stolików w licznych na targach miejscach do rozmów i odpoczynku. Surowe ściany z cegieł, kamienia i betonu, fototapety w formatach MAXI, motyle skrzydła na całą ścianę, leśne lub parkowe aleje. Obok ciepłych mebli wykończonych naturalnymi fornirami z drewna – chłodne meble industrialne ze skręcanych rurek i metalowych formatek. W realizacjach wnętrz mieszkalnych powrót do stylistyki lat 60-tych – proste meblościanki, wygodne, klasyczne fotele, siedziska w formie puf, niskie stoliki.

→ Inspirowane naturą – Kauri i Thonet

Zachwyciła nas ekspozycja włoskiej firmy Riva1920 prezentująca możliwości wykorzystania drewna kauri także w meblarstwie. Agatis nowozelandzki to okazałe drzewo z rodziny araukariowatych, które służyło pierwotnie do wyrobu łodzi i instrumentów. To najdroższe drewno świata, „cenniejsze, niż złoto”, bo kopalne. Pnie o gigantycznych wymiarach, np. 9 m średnicy i 70 m długości wydobywane są z największą delikatnością z wnętrza ziemi. Następnie transportowane w całości i dopiero potem cięte na potrzebne wymiary. Twarde drewno, piękny rysunek słojów i kolor żywicy zainspirowały najlepszych projektantów do tworzenia unikalnych stołów. Podstawy czyli bazy sygnowane są ich nazwiskami, blaty dobierane są indywidualnie – mogą mieć różne kształty, naturalne pęknięcia i otwory, które na życzenie klienta wypełniane są żywicą kauri.

W londyńskim Harrodsie można było podobno oglądać taki stół z zatopionymi w żywicy opalami. Zachwyciła nas też ekspozycja thonetowskich siedzisk z giętego na gorąco drewna. Technika produkcji mebla wypracowana przed wielu laty, jest wciąż z powodzeniem stosowana i prezentowana podczas największych wydarzeń branżowych. Ponieważ to design niepowtarzalny, ponadczasowy i niezmiennie zachwycający.

→ FENIKS – powrót do korzeni


System-sklepowy-FENIKS  „Daleko na Wschodzie, od wiek wieków, aby przyciągnąć szczęście i dostatek, obok domu sadzono cesarskie drzewo – paulownia. Jedynie na paulowni siadał mityczny ptak Feniks. I dlatego tylko ona ma zdolność odradzania się z korzeni po ścięciu lub spaleniu …”

Paulownia to bardzo lekkie drewno pozyskiwane z drzewa o pokroju drzewiastym lub krzewiastym o tej samej nazwie. Nazwana została na cześć królowej Holandii Anny Pawłownej Romanow. Ma jasnobrązowe drewno, które wykorzystywane jest do produkcji instrumentów, przedmiotów użytkowych – mebli oraz w przemyśle papierniczym. Szybki przyrost i łatwość suszenia sprawiają, że drewno ma szczególne właściwości. Wykorzystaliśmy je projektując meble systemowe FENIKS o uniwersalnym zastosowaniu we wnętrzach sklepów konfekcyjnych oraz do aranżacji wnętrz mieszkalnych i biurowych.

Elementy surowego metalu uszlachetniono drewnem paulownia i zaprojektowano panele naścienne do eksponowania konfekcji. System uzupełniają też lady konfekcyjne LK7D i kostki ekspozycyjne. Konstrukcję modułów o szerokości 64 lub 97,8 cm i wysokości 240 cm opieramy przede wszystkim na listwach z popularnego systemu LINE. Pomiędzy listwami montujemy plecy z płyty w dowolnym kolorze lub umieszczamy listwy w ozdobnych profilach z drewna paulownia. Specjalnie do modułów FENIKS oferujemy też półki z drewna paulownia o głębokości 30, 35, 40 cm oraz pozostałe akcesoria: plecy, ramiona i zawieszki przeznaczone do ekspozycji odzieżowych kolekcji.

→ Mobilne meble w stylu eko

Kostki-ekspozycyjneFENIKS okazał się trafioną i bardzo dobrze odebraną przez naszych Klientów odpowiedzią na potrzebę wprowadzenia nowych, lekkich, ekologicznych rozwiązań także do wnętrz mieszkalnych. Dużym zainteresowaniem cieszą się kostki – wykonane w całości z drewna paulownia, sprzedawane są w pięcioelementowych kompletach. Można je ustawiać na podłodze, wieszać na ścianie, podwieszać pod sufitem. Są bardzo lekkie – najmniejsza kostka o wymiarach 28x28x35 cm waży tylko 2,95 kg. Lekkość zapewnia mała gęstość samego drewna ze względu na jego bardzo szybki przyrost (4-5 krotnie szybciej, niż zwykle). Kostki mogą stanowić także bazę konstrukcyjną mebli – stolików ekspozycyjnych, czy podestów z zastosowaniem, np. blatów ze szkła hartowanego lub z kamienia.

Proces opalania podkreśla piękną strukturę drewna. Elementy z drewna paulownia – kostki, półki i listwy ozdobne – doskonale komponują się z dowolną kolorystyką ścian w pomieszczeniu. W połączeniu z modnymi barwami ziemi tworzą niebanalne wnętrz. Dominują w nim brązy, zielenie, szarości i tzw. barwy niedefiniowalne – biel złamana innymi kolorami. Na tym tle kostki FENIKS ustawione na podłodze jedna na drugiej są alternatywą dla tradycyjnych ścianek meblowych. Można na nich ustawiać książki, płyty, sprzęt RTV a całość uzupełnić prostymi w formie roślinami – najlepsze wg naszych doradców są draceny, juki i odmiany fikusów.

Do mody powróciły także fototapety w wersji MAXI – z FENIKSEM dobrze komponują się wydruki o tematyce leśnej. Wielkie drzewa, wiszące z nich pnącza, surowe pnie drzew lub makrofotografie i pejzaże – w zależności od upodobań i przeznaczenia wnętrza. Uzupełnieniem kostkowych „ścianek” mogą być stoliki z blatem z dowolnego materiału – marmuru, czy szkła, położonym na jednej lub dwóch kostkach. Lub półki z drewna paulownia zamontowane na krótkich profilach LINE w dowolnym miejscu na ścianie.

Półki z drewna paulownia do końca maja w promocjiW pokojach młodzieżowych, czy dziecięcych, gdzie pastelowa kolorystyka stanowi delikatne tło ustawienie kostek może przybrać nieoczekiwane formy. Na kostkach stojących na podłodze lub wiszących na ścianach można przechowywać książki i zabawki, mniejsze moduły kostek można podwiesić pod sufitem i przeznaczyć je na mini domki dla pluszowych ulubieńców, czy prezentację modeli kolekcjonerskich. Priorytetem każdego właściciela mieszkania jest z pewnością łatwość utrzymania w nim porządku. Kostki są tak lekkie, że z łatwością można je przesuwać i przenosić, aby dostać się do każdego zakamarka.

Każdy zestaw składa się jedna w drugą, dlatego podczas sprzątania, remontu, czy transportu nie zajmują wiele miejsca. Kostki i półki z drewna paulownia są interesującym rozwiązaniem do mieszkań studenckich, dla osób wynajmujących mieszkania, Ponieważ można je łatwo ustawić w każdym wnętrzu, a także oddzielić nimi część sypialnianą od dziennej. To także rozwiązanie dla kreatywnych – żaden inny mebel nie stwarza takich możliwości całkowitej zmiany aranżacji wnętrza w jedno popołudnie – wystarczy zmiana koloru ścian, zmiana ustawienia kostek i mamy zupełnie odnowione wnętrze. Paulownia pięknie prezentuje się także w surowych wnętrzach – na tle ścian z cegły lub kamienia. To interesująca propozycja dla osób ceniących niebanalne rozwiązania.

Jola Hytkowska
Dział Promocji i Reklamy ABM

Zapraszamy do naszego sklepu: https://wyposazamysklepy.pl/
Nasze realizacje: https://www.abm.com.pl/wyposazamy-sklepy-biura-realizacje