wyposażenie sklepu obuwniczegoSklep obuwniczy to miejsce, gdzie główną rolę odgrywa ekspozycja obuwia. Obuwie to typ asortymentu, który może wydawać się trudny w prezentacji. Właśnie przez to powstały ekspozytory, ułatwiające atrakcyjną ekspozycję butów. Przedstawiamy sposoby na niedrogie, ale skuteczne prezentowanie obuwia.

Sposoby ekspozycji obuwia

metalowy ekspozytor na obuwieW sklepie obuwniczym wyposażenie obejmuje między innymi regały przyścienne, dwustronne gondole, stoliki i podesty. Na półkach umieszczamy pojedyncze sztuki obuwia, za którymi ułożone są pudełka z kompletnymi parami butów. To właśnie ekspozycja na półkach zachęca Klientów do obejrzenia konkretnej pary, zapoznania się z ceną i przymierzeniem obuwia. Jak możemy dodatkowo uatrakcyjnić prezentowanie obuwia?

Świetne miejsce na wyróżnienie towaru to także stoliki i różnego rodzaju podesty. Urozmaicają one sposób ekspozycji obuwia. To także metoda na wypełnienie niezagospodarowanej przestrzeni w sklepie. Na stolikach możemy umieścić nowości lub obuwie objęte wyprzedażą sezonową. Dzięki temu, że stoliki są lekkie, możemy z łatwością je przesuwać, zmieniając aranżację.

Ciekawym rozwiązaniem będzie z pewnością użycie podestu na kółkach z półkami w dolnej części. Na górze podestu możemy wyeksponować pojedyncze sztuki obuwia, natomiast półki posłużą jako miejsce na przechowywanie pudełek z towarem. Dopełnieniem może być podest z dwiema wysuwanymi bocznie szufladami, w których umieścimy akcesoria, na przykład skarpety czy kosmetyki do obuwia. Miejsce na górze tego podestu przeznaczymy na zaprezentowanie butów.

Stojaki na buty: materiał, kształt, cena

wypełniacz do buta z przezroczystej pleksiW eksponowaniu obuwia na półkach i stolikach pomogą nam ekspozytory, czyli stojaki na obuwie. Są one tworzone z przezroczystego materiału pleksi. Stojaki stawiają na pierwszym planie obuwie, podczas gdy same są niemal niewidzialne.

Wyróżniamy różne rodzaje ekspozytorów na obuwie. Są to podstawki, stojaczki, wypełniacze, prawidła do butów. Różnią się przede wszystkim kształtem, jednak ich funkcja pozostaje ta sama – atrakcyjna prezentacja towaru w sklepie obuwniczym. Stojaki o lekko pochylonym kształcie sprawiają, że obuwie jest dobrze widoczne z większej odległości. Stojak giętki polecamy natomiast do obuwia z zapięciem na klamrę, na przykład sandałów czy szpilek. Kształt stojaka podtrzymuje bowiem górną część buta, zachowując jego właściwy wygląd.

Wypełniacze i prawidła służą z kolei do utrzymania odpowiedniego kształtu butów. Będą przydatne w przypadku butów wykonanych z miękkich materiałów, na przykład zamszu czy skóry.

Wygodnym rozwiązaniem są też komplety podstawek składające się z podstawek w kilku rozmiarach. Na najmniejszych możemy umieścić obuwie dziecięce lub akcesoria do obuwia.

Przeczytaj również:
http://wyposazenie-dla-sklepow.pl/sklepy-odziezowe/jak-sprzedawac-buty-akcesoria-sklepowe-do-ekspozycji/
https://manekiny-do-sklepu.pl/manekiny-do-sklepu/witryna-sklepowa-sposoby-na-eksponowanie-odziezy/