regały dwustronne w sklepie

Regały sklepowe spotykane są w sklepach niemal każdej branży. To z pewnością najbardziej popularne meble używane w przestrzeniach handlowych. Wyróżniamy kilka rodzajów regałów do sklepu, w zależności od materiału i przeznaczenia. Przedstawiamy zestawienie chętnie wybieranych regałów polskiego producenta mebli sklepowych.

Regały sklepowe metalowe – stabilne i wytrzymałe

Najbardziej uniwersalne regały wykonane są z metalu. Materiał ten cechuje się wytrzymałością mechaniczną i trwałością. Przekłada się to na odpowiednią nośność półek, które o wiele trudniej ulegają wygięciu w porównaniu do regałów wykonanych z innych materiałów. Dodatkowo trwałość metalu sprawia, że regał metalowy wygląda dobrze nawet po dłuższym użytkowaniu.

Wśród regałów metalowych wyróżniamy regały przyścienne, regały narożne, dwustronne gondole i regały typowo magazynowe. Przy zakupie regałów warto zatem zastanowić się, jakie będzie ich przeznaczenie.

Metalowe regały przyścienne sprawdzą się zwłaszcza do zagospodarowania całych ciągów ścian. Ten typ regału nadaje się zarówno do dużych, jak i niewielkich sklepów. Pozwala na umieszczenie większej ilości asortymentu, a jednocześnie nie zabiera zbyt dużo przestrzeni. Z kolei regały dwustronne, czyli gondole umieścimy na środku sali. Ciągi regałów wyznaczą w sklepie alejki, między którymi poruszają się Klienci. Dzięki zakończeniu gondoli produkty wyeksponujemy także na krańcu regału. Regały do magazynu mają z kolei chromowaną powierzchnię i ażurowe półki.

Przeznaczenie: sklepy odzieżowe, spożywcze, przemysłowe, księgarnie, magazyny, biura

Nasz wybór:
Regał chromowany z 4 półkami – głębokość 60 cmregał metalowy chromowany
Regał o chromowanej powierzchni, o wysokości 180 centymetrów i szerokości 90 lub 120 centymetrów, w zależności od wybranej wersji. Cztery półki mają głębokość wynoszącą 60 centymetrów. Każda półka ma nośność wynoszącą od 150 do 200 kilogramów (zależne od ilości wzmocnień).

Regał magazynowy 200 cm
Popielaty regał o wysokości 200 centymetrów i szerokości 90 centymetrów. Przy zakupie mamy możliwość wyboru głębokości czterech półek: 30, 40, 50 lub 60 centymetrów. Zdecydujemy również o nośności półek, mając do wyboru udźwig wynoszący 100 lub 150 kilogramów.

Regał metalowy 210 cm
Regał w kolorze białym lub antracytowym o wysokości 213 centymetrów. Szerokość regału zależy od tego, czy wybierzemy regał do ciągu (szerokość 97,8 centymetrów), czy regał wolnostojący (szerokość 101,8 centymetrów). Do dyspozycji mamy łącznie pięć półek. Półka dolna ma głębokość 50 centymetrów, natomiast pozostałe półki głębokość 40 centymetrów. Obciążenie wynosi 30 kilogramów dla półki górnej, natomiast dla półki dolnej 100 kilogramów.

Regały z płyty laminowanej – na lżejszy asortyment

Regały z płyty laminowanej wybierane są często do kwiaciarni, drogerii i księgarni. Te regały sklepowe zbliżone są wyglądem do regałów drewnianych. Dlatego też dobrze komponują się z książkami, artykułami papierniczymi, roślinami i kosmetykami. Mają mniejszy udźwig niż regały metalowe, dlatego nie umieścimy na nich bardzo ciężkich przedmiotów. Zaletą regałów z płyt laminowanych jest bez wątpienia szeroka kolorystyka. Płyty wiórowe pokryto dekoracyjnym filmem odpornym na zabrudzenia. Regał sklepowy R-80 jest dostępny w różnych kolorach, na przykład w modnym kolorze antracytowym, klasycznym kolorze białym i czarnym, czy przypominającym drewno odcieniu gruszy polnej.

regał antracytowy z płyty laminowanej

Przeznaczenie: kwiaciarnie, drogerie, księgarnie

Nasz wybór:
Regał sklepowy R-80
Regał o wysokości 201 centymetrów i szerokości 80 centymetrów. Zawiera pięć półek, a każda z nich ma głębokość 30 centymetrów. Półka dolna jest stała, natomiast pozostałe półki możemy umieszczać na wybranej wysokości. Dostępne kolory regału to popiel, biały, czarny, grusza polna, antracyt oraz biały z czarną okleiną.

Warto sprawdzić, czy sprzedający regały sklepowe producent oferuje także montaż. Opcja montażu przyśpieszy cały proces wyposażenia sklepu. Ponadto zyskujemy pewność, że meble będą odpowiednio złożone. Regały z naszego zestawienia znajdziemy w ofercie polskiego producenta mebli z długoletnim doświadczeniem na rynku, firmy ABM.

Zobacz także:
http://regaly-do-sklepu.pl/regaly-druciane/regal-gastronomiczny-wyposazenie-zaplecza-kuchennego/
http://stojaki-sklepowe.pl/sklepy-spozywcze/jak-wybrac-regaly-do-sklepu-alkoholowego/