biały regał sklepowyMeble sklepowe w białym kolorze są często spotykanym wyposażeniem salonów sprzedaży. Jeśli myślimy o zakupie mebli do sklepu, zapewne rozważamy wszystkie za i przeciw także w kwestii kolorystyki. Poznajmy zatem najważniejsze powody, dla których białe meble cieszą się zainteresowaniem wśród właścicieli sklepów.

Jasne meble – najważniejsze zalety

Urządzając nowy sklep lub dokonując odświeżenia wnętrza, przychodzi ten moment, kiedy decydujemy o kolorze mebli. Producenci mebli sklepowych oferują szeroką gamę kolorystyczną umeblowania. Nic więc dziwnego, że podjęcie decyzji może sprawiać nam problem. Jeśli nasz sklep nie ma przewodniej kolorystyki, warto rozważyć zakupów białych mebli. Biel to kolor uniwersalny, pasujący do wszystkich stylów wnętrzarskich, a co za tym idzie, niewychodzący z mody.

Możemy mówić o co najmniej kilku zaletach białych mebli sklepowych. Po pierwsze, białe meble sklepowe tworzą świetne tło dla produktów. Na białych półkach opakowania są lepiej widoczne i bardziej rzucają się w oczy. Dzięki temu Klienci szybciej dostrzegą znany im produkt.

kolorowe produkty na białym regaleBiałe meble będą sprawdzonym rozwiązaniem także z drugiego powodu. Jasne meble świetnie rozjaśniają wnętrze i jednocześnie optycznie je powiększają. Minimalizm bieli sprawia, że przestrzeń nabiera lekkości. Jaskrawe lub ciemne barwy mebli czasami przytłaczają wnętrze, co nie zdarza się w przypadku bieli.

Po trzecie, białe meble dają też więcej możliwości w dobieraniu akcesoriów. Dodatki odgrywają ważną rolę w przypadku wyposażenia sklepów odzieżowych. Kolekcje odzieżowe zmieniają się regularnie tak jak ich motywy przewodnie. Dodatki sprawią, że nadamy meblom niepowtarzalnego charakteru. Z łatwością dopasujemy wygląd mebli do bieżącej kolekcji. Rośliny i drewniane ozdoby podkreślą ekologiczny charakter kolekcji. Z kolei złote i szklane akcesoria w stylu glamour zaakcentują odzież z wyższej półki.

Białe wyposażenie sklepów – czy jest praktyczne

Zastanawiając się nad zakupem białych mebli, możemy obawiać, że są one mało praktyczne. Wyobrażamy sobie, że widać na nich każdą rysę, plamę i upływ czasu. Jednak okazuje się, że na meblach jasnych mniej widać odciski palców czy kurz. Jednocześnie łatwiej dostrzec powstałe zabrudzenia i szybko je usunąć. Jeśli natomiast uważamy, że biel jest zbyt surowym kolorem, warto wiedzieć, że ma różne odcienie. Mamy do wyboru kolor śnieżnobiały, perłowy, mleczny czy alabastrowy. Barwy te różnią się intensywnością. Jeśli zatem nie przepadamy za nieskazitelną bielą, możemy wybrać złamany kolor bieli, na przykład mleczny.

białe półki w sklepie spożywczymW wyposażeniu sklepów spotykamy również akcesoria, które podobnie jak meble, najlepiej wyglądają w białym odcieniu. W sklepach odzieżowych popularne są na przykład białe manekiny sklepowe, które sprawiają, że na pierwszy plan wysuwa się prezentowana odzież.

Białe regały oraz manekiny oferuje polski producent mebli sklepowych, firma ABM.


Polecamy też tekst o białym wyposażeniu sklepu:
https://wyposazamysklepy.pl/meble-sklepowe-dlaczego-warto-wybrac-biale-meble

Z kolei w tym tekście poznasz popularne regały sklepowe:
http://regaly-do-sklepu.pl/regaly/regaly-sklepowe-ranking-4-najchetniej-wybieranych-regalow/