Sklep-spozywczyWyposażenie sklepu spożywczego

to nie lada wzywanie. Jednak właściwie dobrany regał sklepowy, to połowiczny sukces. Trzeba również ustawić go w dobrym miejscu przestrzeni handlowej. Odpowiednio zlokalizowane meble sklepowe mogą przynieść wiele korzyści.

Regały do sklepu spożywczego, to jedna bardzo duża grupa mebli sklepowych. Jak to w dużej grupie bywa, często pojawiają się duże różnice. Z czego wynikają? Oczywiście z potrzeb ekspozycyjnych. Sklepy spożywcze oferują różnorodny towar. Do każdego z nich powinny być dopasowane regały sklepowe.

Do standardowego asortymentu wystarczą uniwersalne regały sklepowe. Jednak niektóre towary, ze względu na swoją specyfikę, zasługują na specjalne meble sklepowe. Najlepszym przykładem jest pieczywo, które codziennie przyciąga do sklepu wielu Klientów.

Po co regał piekarniczy?

W handlu dominuje powiedzenie o sprzedawaniu się czegoś tak dobrze, jak świeże bułeczki. Nic więc dziwnego, że każdemu sprzedającemu powinno zależeć na tym, by tę świeżość zachować jak najdłużej. Po to właśnie powstały regały piekarnicze.

Regał na pieczywoRegały na pieczywo wyróżnia przede wszystkimi materiał, z jakiego są wykonane. Mogą być drewniane w całości lub tylko w części. Podstawą mogą być również solidne regały metalowe do sklepu, ze specjalnymi półkami.

Co powoduje wyjątkowość półek? Oczywiście specyfika towaru. Wypieki są oferowane Klientom od razu po upieczeniu, a więc gorące. Jeśli zostałyby położone na płaskiej powierzchni, to szybko straciłyby na świeżości. Gorące powietrze pozbawione obiegu wytworzyłoby się pomiędzy wypiekiem a płaską powierzchnią. Para szybko by się skropliła, zwilżyła pieczywo i przyśpieszyła utratę świeżości. Podobny proces można łatwo ograniczyć. Wystarczy skorzystać z drewnianych półek lub wiklinowych koszy na pieczywo. Dają one zdecydowanie lepszy obieg powietrza.

Regał metalowyGdzie ustawić regały na pieczywo?

Pieczywo może być tajną bronią dla każdego sklepu spożywczego. O ile jednak zostanie ustawione we właściwym miejscu. Meble na pieczywo powinny się znaleźć w środkowej części ścieżki klienta. Czemu akurat w tym miejscu?

Tak, aby zapach świeżego pieczywa równomiernie rozchodził się po cały sklepie. Nie od dziś wiadomo, że to działa pobudzająco na Klientów. Aromat świeżego pieczywa zwiększa apetyt. Spragnieni jedzenia jesteśmy skorzy do śmielszych zakupów spożywczych.

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym:
https://wyposazamysklepy.pl/regaly-sklepowe-na-stoiska-branzowe

Więcej na ten temat mogą Państwo przeczytać tutaj:
http://regaly-do-sklepu.pl/regaly-piekarnicze/regaly-piekarnicze-i-cukiernicze-znajdz-roznice