Pomysł na wystawę sklepową — sztuczne warzywa i owoceTworząc wystawę sklepu warzywniczego lub spożywczego, warto zaprezentować przechodniom najlepszy asortyment. Sztuczne warzywa i owoce świetnie nadają się do wykreowania wystawy. Owoce i warzywa wyglądające na świeże, czyste i błyszczące zadziałają na zmysł wzroku i skłonią do odwiedzenia sklepu.

Atrapy owoców i warzyw na wystawie sklepowej

Starannie wykonane atrapy żywności malowane są ręcznie. Wierne odwzorowanie szczegółów sprawia, że ciężko odróżnić sztuczną żywność od prawdziwej. Każde warzywo i owoc wykonany jest więc z największą dbałością o detale. Sztuczne jabłko ma ogonek w kształcie zbliżonym do naturalnego i skórce o zróżnicowanym nasyceniu barw. Z kolei sztuczny ziemniak ma wyżłobienia i charakterystyczne oczka.

Na pierwszy rzut oka nie widać żadnej różnicy. Dlatego też tak chętnie wykorzystuje się zamienniki prawdziwej żywności do tworzenia wystaw.

Zaletą sztucznej żywności może być fakt, że nie wymaga ona specjalnej pielęgnacji. Wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć atrapy, na których osiada kurz. Poza tym nie ma obawy, że warzywa i owoce zgniją, zniechęcając Klientów do zakupów.

Ozdoby sklepowe nawiązujące do natury

zestaw sztucznych warzyw

Przy tworzeniu wystawy możemy użyć nieco kreatywności. Przykładem może być pomysł na wystawę sklepową, gdzie drewniana skrzynia z dostawionym kołem imituje ogrodowy wózek do transportu warzyw. Na wózku rozłóżmy również sztuczne warzywa i owoce, w oryginalny sposób zachęcając do zakupów. Równie efektowne, a przy tym banalnie proste, będzie ułożenie warzyw i owoców na stole w drewnianych skrzynkach, koszach piknikowych z technorattanu i przeszklonych słojach. Takie ozdoby kojarzą się z naturalnymi produktami, tworząc harmonijną wystawę.

sztuczna żywnośćSztuczne owoce i warzywa sprzedawane są w zestawach lub pojedynczo. Możemy więc także sami tworzyć zestawy, dopasowując je do asortymentu sklepu. Pamiętajmy jednak, że im więcej warzyw i owoców wybierzemy, tym ciekawszą wystawę stworzymy. Możemy wtedy aranżować wygląd witryny w zależności od okazji. Na przykład na święto Halloween umieścimy na wystawie dynie i warkocz czosnku. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotujemy dekorację z pomarańczy, jabłek i buraków. Z kolei lato to czas owoców tropikalnych, w kompozycji wykorzystamy więc ananasy, banany i cytryny.

Do aranżacji witryn sklepowych polecamy sztuczne owoce i warzywa dostępne w sklepie ABM.

Poznaj dodatkowe możliwości wykorzystania sztucznej żywności:

http://wyposazenie-dla-sklepow.pl/sklepy-spozywcze/sztuczne-owoce-i-warzywa-do-aranzacji-sklepow-spozywczych/

Odkryj historię sztucznych warzyw i owoców: http://regaly-do-sklepu.pl/regaly-na-warzywa/dekoracja-do-sklepu-spozywczego-sztuczne-warzywa-owoce/