Regał metalowy sklepowyOtwarcie pierwszego sklepu to spore wyzwanie zawodowe. Ekscytacja miesza się z obawami o powodzenie naszego biznesu. Zastanawiamy się, czy nasz budżet jest wystarczający na urządzenie wnętrza. Pojawia się pomysł, aby kupić meble używane. Podpowiadamy, czy warto zainwestować w regały metalowe z drugiej ręki.

Używane regały metalowe – cena a jakość

Do niewątpliwych zalet używanych regałów na pewno zaliczymy cenę. Używane modele mogą być tańsze nawet o kilkaset złotych. Zatem im większy sklep, tym więcej oszczędzimy, rezygnując z nowych mebli. Zdarzają się meble używane, które wyglądem nie odbiegają od nowych. Aby trafić na takie meble, musimy mieć jednak spore szczęście.

Meble bez żadnych oznak używania pochodzą od sklepów, które działały krótko lub w ogóle nie rozpoczęły działalności. Niestety takie okazje nie zdarzają się zbyt często. Dodatkowo regały metalowe w doskonałym stanie sprzedawane są zwykle po wyższej cenie.

Przejdźmy do samego wyglądu używanych regałów. Decydując się na meble używane, musimy liczyć się z ich gorszą estetyką. Nawet mało używane regały mają zarysowania i zagięcia, na przykład na półkach. Niestety zdjęcia nie zawsze oddają w pełni wygląd mebla. Dostrzeżenie wszystkich wad na miejscu również bywa trudne. Zwłaszcza dla osoby, która po raz pierwszy dokonuje zakupu. Dopiero po przewiezieniu mebli i ułożeniu ich w sklepie, możemy na spokojnie się im przyjrzeć. To zwykle wtedy dopatrzymy się wad, o których sprzedawca nam nie wspomniał. O jakich wadach mowa?

Estetyka mebli – używane kontra nowe

Wrażenia wizualne są niezwykle ważne w handlu. Klienci chcą robić zakupy w czystych, lśniącychWyposażenie sklepu spożywczego sklepach. Stare meble w nowym sklepie są niestety zauważalne dla Klienta. Widząc meble z drugiej ręki, Klienci mogą odnieść wrażenie niespójności we wnętrzu. Świeżo malowane ściany i nowe podłogi mogą kłócić się z meblami posiadającymi defekty. Na wysłużonych regałach często widoczne są różnice w odcieniach poszczególnych modułów, półek czy pleców. Wynika to ze starcia powłoki lakierniczej w wyniku używania mebli. Nie bez znaczenia jest także miejsce, w którym wcześniej stały meble. Jeśli było to mocno nasłonecznione miejsce, materiał mógł w niektórych miejscach blednąć. W rezultacie na regałach mogły powstać nieestetyczne plamy.

Kolejny problem może polegać na trudności w dopasowaniu wymiarów mebli do naszego sklepu. W przypadku gotowych mebli nie możemy dyskutować o rozmiarze. Używane regały często pochodzą z dużych sklepów spożywczych. Szerokości u podstawy w takich regałach zwykle wynosi 125 lub 133 centymetrów. Natomiast głębokości są duże i wynoszą od 55 do nawet 90 centymetrów. Tak duże rozmiary regałów powodują trudności z efektywnym zagospodarowaniem powierzchni sklepu. Na ścianach zostają puste przestrzenie, ponieważ długie regały ciężko idealnie dopasować do długości ściany.

Przykładowo regały ARegały do sklepuBM mają szerokości 64, 97,8 lub 130 centymetrów. Pozwalają więc na ułożenie kilku mebli w ciągu. Dzięki różnym wielkościom możemy wypełnić całą ścianę tak, aby nie pozostawiać pustego miejsca. Regał metalowy z półkami o zróżnicowanej głębokości (30, 35, 40, 45, 50, 55 centymetrów) sprawia, że urządzenie wnętrza staje się elastyczne i to my decydujemy o parametrach mebli.

Regału używane mogą kusić niskimi cenami. Jednak należy pamiętać, że sprzedawcy mogą ukryć wady mebli. Jeśli zależy nam na solidnych regałach, które posłużą dłużej, lepiej wybrać nowe, sprawdzone meble z gwarancją.

ABM proponuje mocne regały metalowe w atrakcyjnych cenach.

Przeczytaj podobne teksty: http://regaly-do-sklepu.pl/regaly/regaly-do-sklepu-uzywane-kontra-nowe/

http://wyposazeniedlasklepow.pl/apteki/regaly-metalowe-dla-sklepow-spozywczych-przemyslowych-i-nie-tylko/