metkowanie warzyw w sklepie spożywczym

Ręczne metkowanie towaru jest czasochłonne. Zwłaszcza jeśli mówimy o oznaczaniu cen dla pojedynczych produktów. Metkownica sklepowa to urządzenie, które sprawia, że metkowanie towaru przebiega znacznie szybciej.

Obowiązkowe metkowanie towaru w sklepie

Oznaczanie cen towarów i usług to obowiązek przedsiębiorcy, który ma na celu ochronę konsumentów. Za jego nieprzestrzeganie grozi kara 20 tys. złotych (DzU z 2023 r., poz. 168). Gdy sytuacja powtórzy się trzykrotnie w ciągu roku, wartość kary wzrasta dwukrotnie.

Zadbajmy też o to, aby ceny były nie tylko dobrze widoczne, ale też aktualne. Cena podana przy kasie różni się od tej przy produkcie? Wtedy Klient ma prawo zakupić tę rzecz po korzystniejszej cenie!

Poza tym warto pamiętać, że widoczność ceny wpływa na decyzje zakupowe. Klienci są bardziej skłonni do zakupów, gdy mają jasną informację o cenie.

W przypadku niektórych produktów warto, by cena znalazła się bezpośrednio na produkcie. Dotyczy to zwłaszcza odzieży. Do oznaczania cen możemy skorzystać z etykiet cenowych samoprzylepnych (cenówek). Są one dostępne w jaskrawych, wyróżniających się kolorach. Nakleja się je na opakowaniach lub metkach kartonowych.

Metkownica dwurzędowa czy igłowa – rodzaje metkownic

metkownica sklepowa fioletowa

Do wygodnego i szybkiego oznaczania cen służą metkownice sklepowe. To urządzenia o niewielkich rozmiarach. Są one wyposażone w wałek barwiący z tuszem. Niezbędna będzie też taśma z metkami.

Za pomocą pokrętła w metkownicy ustawimy znaki, które chcemy umieścić na etykiecie. W podstawowych modelach są to cyfry, znaki interpunkcyjne oraz znaki specjalne. Takie jak procenty, skróty walut, jednostki wagi. Bardziej zaawansowane modele pozwalają na nadruk liter.

Urządzenia do oznaczania cen dzielą się ze względu na ilość rzędów. Wyróżniamy więc metkownice jednorzędowe lub wielorzędowe. Są one stosowane w sklepach różnego typu, na przykład spożywczych.

Podstawowym rodzajem urządzeń do oznaczania cen są metkownice jednorzędowe. Za ich pomocą nadrukujemy na cenówce znaki w jednym rzędzie. Ilość znaków (na przykład 8 lub 10) zależy od konkretnego modelu.

metkownica sklepowa

Natomiast metkownice wielorzędowe pozwalają na bardziej kompleksowe oznaczanie produktów. Dzięki nim poza ceną umieścimy dodatkowe informacje. Takie jak nazwa, kod towaru i rozmiar.

Metkownice oferujące możliwość drukowania cyfr w kilku rzędach:
– dwurzędowe,
– trzyrzędowe,
– wielorzędowe.

Z kolei metkownice igłowe służą do przypinania kartonowych metek do ubrań. Umożliwiają to specjalne żyłki (ości, łączniki).

Sprawdź metkownice i akcesoria do metkownic w naszym sklepie:
https://wyposazamysklepy.pl/metkownice-sklepowe

Koniecznie przeczytaj również:

https://stojaki-sklepowe.pl/akcesoria-dodatkowe/posm-czyli-materialy-wspierajace-sprzedaz-w-sklepie/

https://wyposazeniedlasklepow.pl/sklep-spozywczy/na-male-produkty-regaly-sklepowe-koszowe-i-polki/