półki druciane w sklepiePółki koszykowe pokryte chromem są wyjątkowo lśniące. Warto, aby ten efekt utrzymywał się przez wiele lat. Regularne czyszczenie i konserwacja zapewnią utrzymanie pięknego wyglądu chromu. Dzielimy się wskazówkami, które pomogą skutecznie pielęgnować półki sklepowe.

Druciana półka jak nowa? Sposoby na czyszczenie chromu

Półki druciane pokryte chromem wyglądają niezwykle estetycznie. Aby zawsze tak było, należy stosować środki ochronne. Preparaty te zabezpieczają lśniące półki i przedłużają ich trwałość.

Na rynku dostępne są preparaty do polerowania chromowanych powierzchni. Na przykład takie, które jednocześnie czyszczą i nabłyszczają. Występują w różnej formie: mleczka, płynu, pasty, pianki. Pamiętajmy, aby przed przystąpieniem do czyszczenia przeczytać instrukcję od producenta. Przestrzeganie wskazówek sprawi, że konserwacja będzie skuteczna i bezpieczna dla chromowanej powłoki.

chromowane ramię odzieżoweIstnieją również sposoby na czyszczenie chromu bez użycia specjalistycznych środków. Możemy zastosować na przykład płyn do mycia naczyń z dodatkiem wody. Dobrym pomysłem będzie też zmieszanie sody oczyszczonej z kwaskiem cytrynowym. Do czyszczenia nadaje się też ocet. Należy jednak uważać! Stosowany zbyt często i w dużej ilości może uszkodzić delikatną powierzchnię.

Do czyszczenia należy używać delikatnej szmatki. Ostre szczotki mogą porysować drucianą półkę. Po wykonaniu zabiegu elementy należy przemyć wodą. Następnie dokładnie osuszyć za pomocą suchej, czystej szmatki.

Rada: Przed zastosowaniem środków warto wypróbować ich działanie! Możemy nałożyć preparat na mało widoczne miejsce. W ten sposób sprawdzimy, jak środek wpływa na powierzchnię.

Do usuwania kurzu z półek możemy użyć miotełki lub miękkiej ściereczki.

Jak często pielęgnować półki? Czyszczenie elementów drucianych należy przeprowadzać tak często, jak to konieczne. Zwłaszcza w przypadku półek z atestem, które mają bezpośredni kontakt z żywnością. Możemy wyznaczyć konkretny dzień na sprzątanie, na przykład raz w tygodniu.

Półki sklepowe metalowe. Jak ochronić je przed korozją

półka druciana na panel w sklepieWażne jest także odpowiednie użytkowanie półek.

Półki druciane pokryte chromem są zabezpieczone przed korozją. Jednak długotrwały kontakt półek z wodą nie jest wskazany. Wilgoć może powodować powstawanie zacieków, a nawet rdzewienie elementów.

Do korozji może prowadzić też nieprawidłowy sposób czyszczenia półek. Należy więc unikać stosowania szczotek drucianych. Niewskazane są też zbyt mocne środki pielęgnacyjne.

Czyszczenie oraz konserwacja mebli drucianych pozwala przedłużyć okres ich użytkowania. W rezultacie meble posłużą nam dłużej, zachowując przy tym estetyczny wygląd.

Sprawdź ofertę mebli drucianych:
https://wyposazamysklepy.pl/meble-sklepowe-druciane

Przeczytaj także:
https://wyposazeniedlasklepow.pl/sklep-spozywczy/na-male-produkty-regaly-sklepowe-koszowe-i-polki/
https://stojaki-sklepowe.pl/sklepy-odziezowe/meble-chromowane-czy-warto-wybrac-je-do-sklepu/