manekin bez głowy w garniturze siedzi na stolikuManekin z ruchomymi stawami, regulowanymi łokciami i rękami? Dzięki ułożeniu manekina w różnych pozycjach sposób prezentacji odzieży w sklepie zyska dużo więcej dynamizmu. Z czego wykonane są tego typu manekiny? Jaka jest ich cena?

Z czego wykonane są manekiny ruchome

Manekiny ruchome do sklepu wykonane są z różnych materiałów. Na przykład włókna szklanego (fiberglass). Jest ono lekkie, trwałe i umożliwia uzyskanie bardziej realistycznego wyglądu manekina. Wyróżniamy też manekiny z tworzyw sztucznych, takich jak polietylen czy polipropylen.

Dla zapewnienia większej stabilności manekin jest umieszczony na metalowej lub szklanej podstawie. Najczęściej poprzez mocowanie do łydki lub pięty. Podstawa ma zwykle formę okrągłego lub kwadratowego talerza.

Zastosowanie ruchomego manekina i możliwości regulacji

Trzy manekiny męskie stoją w oknie sklepuManekiny z opcją regulacji stosuje się do ekspozycji produktów na wystawach sklepowych oraz na salach sprzedaży. Korzystają z nich sklepy odzieżowe, butiki i sklepy sportowe.

Modele ruchome wyposażone są w regulowane elementy, takie jak przeguby. Umożliwia to ustawianie różnych części ciała. Regulacja może dotyczyć łokci, dłoni, a także palców. Ręce mogą zginać się w łokciu czy nadgarstku pod wybranym kątem. Dzięki temu możemy oprzeć ręce manekina na biodrach lub skierować dłonie na boki. W niektórych modelach możemy również rozsunąć lub złączyć palce.

Mobilne ręce manekinów dają możliwość eksponowania torebek, zegarków i biżuterii. W tym wypadku ustawimy ręce manekina w pozycji, która imituje noszenie torebki na ramieniu. Manekiny mogą wykonywać różne gesty czy też wskazywać na produkty na wystawie.

Odpowiednio ustawione ręce i dłonie pozwalają na uzyskanie naturalnego i atrakcyjnego wyglądu manekina. A tym samym na lepsze przedstawienie produktów dla potencjalnych Klientów.

Cena i dostępność manekinów ruchomych

Manekin sklepowy w eleganckim garniturze w pozycji siedzącejIle kosztują manekiny mobilne? Ich cena zwykle nie różni się znacząco w porównaniu do standardowych manekinów. Koszt zależy między innymi od zastosowanych materiałów czy renomy producenta.

Manekiny z tworzyw sztucznych są przeważnie tańsze niż manekiny z włókna szklanego. Z pewnością droższą opcją są manekiny w całości mobilne. Takie modele możemy ustawiać w dowolnej pozycji (siedząca, stojąca czy leżąca). Wyższą cenę mają także manekiny sportowe, które prezentują pozy typowe dla danej dyscypliny sportowej.

Jakie sklepy oferują manekiny z opcją regulacji? Modele z możliwością regulacji zakupimy w firmach, które specjalizują się w sprzedaży wyposażenia do sklepu. Na przykład w internetowych sklepach z manekinami lub bezpośrednio u producentów manekinów sklepowych.

 

Sprawdź szeroki wybór manekinów do sklepu:
https://wyposazamysklepy.pl/manekiny-sklepowe

Przeczytaj również:

https://manekiny-do-sklepu.pl/manekiny/ruchomy-manekin-top-5-manekinow-sportowych/

https://regaly-do-sklepu.pl/projektowanie-sklepow/wyposazenie-sklepow-przeglad-trendow-na-2023-rok/