tabliczki informacyjne umieszczone na regale sklepowymWywieszki sklepowe są nieodłącznym elementem każdego punktu sprzedaży. Zapewniają skuteczną komunikację z Klientami. Zebraliśmy garść informacji o tabliczkach.

Jak wyglądają tabliczki informacyjne do sklepu

Za pomocą tabliczek do sklepu zaprezentujemy Klientom różnego rodzaju informacje. Takie jak zakazy i nakazy, instrukcje BHP oraz ostrzeżenia. W ten sposób poinformujemy i przypomnimy o zasadach panujących w sklepie.

Wywieszki dostępne są w różnych wariantach. Informacje są przedstawiane za pomocą napisu, piktogramu lub obu tych elementów.

tabliczka informująca o monitoringuMożemy skorzystać z gotowych wzorów lub zamówić tabliczki według własnego projektu. Na spersonalizowanej wywieszce umieścimy na przykład informacje na temat programu lojalnościowego dla Klientów.

Jednym z ważniejszych aspektów wywieszek sklepowych jest czytelność. Powinny być więc wyraźne, aby Klienci mogli odczytać ich treść nawet z odległości. Dobrze zaprojektowane wywieszki sklepowe przekazują informacje w sposób zrozumiały i jednoznaczny.

Decydując się na wywieszki sklepowe, należy pamiętać, że nadruk może być jednostronny lub dwustronny. Tabliczka jednostronna będzie odpowiednia, gdy zamierzamy zamontować ją na powierzchni mebla. Jeśli zależy nam na tym, aby wywieszka sklepowa była widoczna z każdej strony, wybierzmy wariant z dwustronnym nadrukiem. Pozwoli to na lepszą ekspozycję informacji.

Do zalet tabliczek należy także prosty sposób montażu. Zawiesimy je za pomocą sznurka lub nakleimy na wybraną powierzchnię dzięki dwustronnej taśmie. Wywieszki możemy umieścić na regałach sklepowych, na przykład po bokach lub w górnej części.

 

Rodzaje wywieszek do sklepu

Jakie tabliczki warto umieścić w sklepie?
1. Godziny otwarcia sklepu
2. Parking tylko dla Klientów
3. Uwaga! Obiekt monitorowany
4. Znak gaśnicy
5. Znak wyjścia ewakuacyjnego

wywieszka do sklepu z godzinami otwarciaDo często stosowanych tabliczek należą także: „Reklamacje uwzględnia się po okazaniu paragonu” , „Towar podaje sprzedawca” czy „Po odejściu od kasy zwrotów nie przyjmujemy”. Za pomocą wywieszek możemy także ogłosić zakaz wejścia do określonej sekcji sklepu czy wskazać kierunek kolejki.

W sklepach spożywczych niezbędne są wywieszki ostrzegawcze. Ich treść mówi szkodliwości alkoholu i tytoniu. Należy też poinformować o zakazie sprzedaży tych produktów osobom niepełnoletnim oraz nietrzeźwym.

Tabliczki powinny znaleźć się także w strefie przeznaczonej dla pracowników. To na przykład instrukcje mycia rąk. Takie informacje powinny znaleźć się szczególnie na stoiskach, gdzie przygotowuje się żywność.

Warto także zadbać o wywieszki z zasadami udzielania pomocy przedlekarskiej. Pomogą pracownikom w szybkim i skutecznym reagowaniu w przypadku nagłych wypadków. Informacje mogą obejmować numer telefonu do służb ratunkowych, a także procedury postępowania w przypadku różnych typów obrażeń i chorób. Wskazówki mogą dotyczyć również korzystania z wyposażenia do pierwszej pomocy.

Wywieszki sklepowe są niezbędnym elementem każdego sklepu. Umożliwiają skuteczną komunikację z Klientami, są też pomocne dla pracowników. Dostępne są w różnych wariantach: gotowe lub na zamówienie, zawieszane lub naklejane, jednostronne lub dwustronne. Wszystkie tabliczki powinny być przede wszystkim czytelne i łatwe do zrozumienia.

Przeczytaj także:
https://stojaki-sklepowe.pl/akcesoria-dodatkowe/posm-czyli-materialy-wspierajace-sprzedaz-w-sklepie/

https://wyposazenie-dla-sklepow.pl/sklepy-spozywcze/kasetka-na-banknoty-wklady-i-podstawki-do-sklepu/