ubrania na półkach i stojakachJak układać ubrania na półkach? Kiedy poznamy odpowiedź na to pytanie, efektywniej wyeksponujemy odzież w sklepie. Znając zasady ekspozycji towaru, ułatwiamy Klientom orientację w sklepie i dokonywanie zakupów. W rezultacie otrzymamy większy zysk ze sprzedaży. Dowiedzmy się zatem, jak układać ubrania na sklepowych półkach.

Wystrój wnętrz sklepów – zasady układania odzieży

ubrania na stojaku ubraniowym w sklepieW sklepie odzieżowym eksponujemy asortyment na różnorodne sposoby. Służą do tego panele naścienne, regały, stojaki na ubrania, stoliki ekspozycyjne oraz manekiny. Wszystkie te elementy wystroju sklepu uzupełniają się nawzajem. Niezwykle istotna jest również dbałość o witrynę sklepową. To bowiem wizytówka naszego sklepu. Postarajmy się zatem, by była ciekawa, niebanalna i przedstawiała atrakcyjny towar.

Jak natomiast układać odzież w sklepie? Możemy grupować ubrania na przykład według podobnych kolorów lub wzorów. Wtedy obok siebie układamy odzież w konkretnym stylu. Mogą to być koszule z motywem kwiatowym, bluzki w grochy czy T-shirty z motywami filmowymi.

Oto najpopularniejsze sposoby na układanie odzieży w sklepie:

według kolorów – to jeden z łatwiejszych sposobów na grupowanie ubrań. Segregowanie ubrań według kolorów jest miłe dla oka i wprowadza harmonię we wnętrzu.

horyzontalny – polega na układaniu ubrań w poziomych rzędach. W ten sposób na każdej półce eksponujemy odzież w jednym kolorze lub wzorze. Merchandising horyzontalny dobrze sprawdza się w przypadku ekspozycji ubrań na regałach.

wertykalny – to umieszczanie ubrań w pionowych rzędach. Na przykład na stojakach na ubrania oraz panelach naściennych.

symetralny – tutaj lewa i prawa strona ekspozycji są niczym lustrzane odbicie. Środek przeznaczony jest natomiast na eksponowanie odzieży w innym kolorze. W ten sposób jeden produkt prezentujemy dwukrotnie.

Wystrój wnętrz sklepu – 5 szybkich porad

bluzki ułożone na stojaku1. Rozmieszczajmy pokrewne ubrania i dodatki obok siebie. Stwórzmy dla Klientów gotowe zestawy.

2. Pilnujmy porządku w rozmiarach. Ubrania układajmy tak, aby najmniejsze rozmiary znajdowały się na samej górze. Sprawdzajmy w ciągu dnia, czy rozmiary ubrań nie zostały wymieszane.

3. Zadbajmy o to, by odzież była zawsze wyprasowana. Pomogą nam w tym parownice do ubrań, czyli steamery parowe.

4. Prezentujmy ubrania na stojakach w rozsądnej ilości. Pozwoli to Klientom wygodnie przeglądać towar, a pracownikom porządkować ubrania pod koniec dnia. Ubrania na wieszakach powinny być skierowane zawsze w jedną, tę samą stronę.

5. Wyższe półki przeznaczmy na przechowywanie dodatkowego towaru.

Dowiedz się, jak zaprojektować wnętrze sklepu odzieżowego:
https://wyposazeniedlasklepow.pl/sklepy-konfekcyjne/projekt-sklepu-odziezowego-w-4-krokach/

Poznaj system odzieżowy NUT:
https://stojaki-sklepowe.pl/sklepy-odziezowe/wyposazenie-sklepow-z-systemem-nut/