Wizualizacja stoiska z alkoholemRegały sklepowe. Współczesne delikatesy, szukając sposobów na wyróżnienie się na rynku, coraz częściej inwestują w rozbudowę półki z winami. Klasyczne stoisko z winami i alkoholami wysokoprocentowymi aranżowane jest praktycznie w każdym sklepie branży spożywczej, niezależnie od wielkości. Butelki eksponowane są na solidnych, metalowych regałach, coraz częściej obudowanych płytą laminowaną w eleganckim, ciemnym kolorze. Dodatkowo odpowiednio podświetlone szybko znajdują nabywców.

Nieco inne podejście do aranżacji stoiska

z winami mamy w przypadku realizacji w delikatesach, gdzie klient jest bardziej wymagający, a już szczególne. Kiedy przygotowujemy projekt sklepu branżowego dla znających się na rzeczy i wymagających koneserów. Wino wymaga odpowiednich warunków przechowywania i to stanowi priorytet dla projektanta.

Stoisko alkoholowe Jan DobczycePrzygotowanie każdej realizacji poprzedzone jest inwentaryzacją pomieszczenia. Wielkość, elementy konstrukcyjne, źródło światła, media, otwory okienne i drzwiowe, otoczenie architektoniczne. Wszystko to jest brane pod uwagę podczas przygotowania projektu. Inwestor może zobaczyć przyszły sklep na wizualizacji z różnych punktów widzenia. To czas na wprowadzenie ewentualnych zmian. Projektując wnętrza bazujemy przede wszystkim na standardowych systemach meblowych wykonanych w naszym zakładzie produkcyjnym. Dodatkowo, aby nadać wnętrzom indywidualny charakter na zamówienie realizujemy inne elementy wyposażenia. Dodatkowe moduły meblowe, obudowy, podświetlane panele albo całe zestawy mebli i regały sklepowe. Tak jest w przypadku tej realizacji

Regaly-na-winoRegały przyścienne

przeznaczone do ekspozycji alkoholi wykonano na bazie regału metalowego. Regały idealnie nadają się do ekspozycji wódek i win z całego świata ze względu na elegancką obudowę z płyty przypominającej kolorem i strukturą naturalne drewno. To praktyczne i eleganckie rozwiązanie, idealne do delikatesów. Elementy metalowe regału możemy pomalować na dowolny kolor wg palety RAL. W tej chwili najmodniejsze są odcienie szarości. Metalowe półki regału zakończono frezowanymi frontami z płyty laminowanej, dodatkowo dodano pionowe listwy ozdobne oraz cokoły dolne. Co sprawia, że regał na pierwszy rzut oka wygląda jakby był z drewna. Listwy cenowe wykonano z przezroczystego tworzywa.

Zachowując solidną konstrukcję regału metalowego

osiągnęliśmy znakomity efekt wizualny, gdyż regał jest przystosowany do dużych obciążeń i elegancko się prezentuje. Dla podkreślenia walorów eksponowanych produktów w górnej części regału zastosowano oświetlenie standardowe z ciepłą barwą światła. Opcjonalnie do podświetlenia każdej z półek stosuje się diody LED. Do opisu regału można zastosować kontrastowe elementy z jasnej płyty – np. dzika grusza lub klon o grubości 10 mm. Które umieszcza się na płycie przedniej panelu oświetlenia. Z tego samego materiału można wykonać dodatkowe skrzyneczki do układania na półkach w gondolach.

Pozwalają one na wyeksponowanie towarów promocyjnych, nowości w ofercie itd. Gondole stanowiące z regałami przyściennymi spójną całość, wykonano w całości z płyty laminowanej z ukośnymi półkami. W szczególności przeznaczonymi do eksponowania win oraz z pionowymi schowkami na zapasy magazynowe. Regały przyścienne i gondole można łączyć w ciągi. Zastosowane rozwiązania wizualne pozwalają na efektowną aranżację sklepów alkoholowych, kompleksową zabudowę stoisk alkoholowych w delikatesach i sklepach spożywczych. Narożniki regałów można zamknąć płytą laminowaną, na której można zamocować logo sklepu, haki na torby reklamowe lub nakleić lustra, co pozwala dodatkowo optycznie powiększyć przestrzeń sklepu. Druga opcja to montaż wąskich półek pozwalających wyeksponować po 1 butelce alkoholu.

Regały sklepoweWykorzystując te same rozwiązania technologiczne i wizualne

można płynnie przejść z ekspozycji alkoholi do prezentowania artykułów cukierniczych. W dalszym ciągu wyposażenie tworzy jedną całość mimo zmiany asortymentu. Z regałem bardzo dobrze komponują się witryny, w których można zaprezentować np. wyroby tytoniowe wraz z akcesoriami i akcesoria do win oraz przeszklone lady typ 9. Lady te mogą być dostosowane do indywidualnych rozwiązań wyposażenia IT (kasy fiskalne, monitor, komputer, klawiatura, opcjonalnie – wagoskaner, kaseta FLIP – TOP).

Regały sklepowe na wina idealnie dopasowane do produktów, ponieważ wysokość i głębokość poszczególnych półek umożliwiają odpowiednią ekspozycję i przechowywanie butelek. Regały sklepowe do tego sklepu, zlokalizowanego na krakowskim Kazimierzu, opracowano na podstawie szkicu Klienta. Meble z płyty laminowanej w kolorze orzech guarneri powstawały w naszym zakładzie produkcyjnym na specjalne zamówienie.

Lada sklepowa z frontem z płyty sosna bielona, pojedyncze półki z lekkiej sklejki, drążki z litego drewna uzupełniają wyposażenie, nadając wnętrzu rustykalny styl. Regał zaprojektowano tak, aby uwzględniał wymagania smakoszy i znawców win – wysokość półek dobrano do rozmiarów butelek, głębokość – reguluje dostęp światła do wartościowych trunków. Ukośnie montowane półki umożliwiają właściwe przechowywanie butelek, tak, by wino stykało się z korkiem. Wnęki w dolnej części regału przeznaczone są na dłuższe magazynowanie zapasów. Regał idealnie oddaje warunki leżakowania win w zaciemnionej piwniczce. W sklepie jest także miejsce na winiarskie akcesoria i torby prezentowe.

Suplement 🙂

Nie może tu zabraknąć choćby garstki informacji dla początkujących smakoszy. Wino najkorzystniej przechowywać w zaciemnionym pomieszczeniu o stałej temperaturze od 12 do 14 stopni C. Mogą to być warunki domowe lub w sklepie – na odpowiednio dobranych regałach. Nie otwierajmy wina bezpośrednio po zakupie, czy po przewiezieniu do domu. Nie lubi tego szczególnie wino czerwone – powinno się ustać. Młode wina czerwone najlepiej smakują w temperaturze przechowywania, czyli między 12 a 14 stopni C, wina cięższe mogą być podawane w temperaturze nieco wyższej – 15 do 18 stopni C. Wina białe najlepiej schłodzić w lodówce.

Dodatkowo z serwowaniem win wiąże się jeszcze kilka innych zasad, które warto znać: wino czerwone należy otworzyć na godzinę przed podaniem, wina wytrawne podajemy przed winami słodkimi, wina lekkie – przed ciężkimi, wina młode – przed starszymi, wina białe podaje się przed czerwonymi. Do serów, potraw z ryb i jasnych mięs lepiej smakują wina białe, natomiast do potraw z ciemnego mięsa i serów o ostrym, zdecydowanym smaku – wina czerwone.

Do potraw o złożonym smaku serwujemy wina lekkie i raczej jednogatunkowe, do prostych – wina kupażowane z kilku szczepów będą smakować znakomicie. Ale są wyjątki i dobór wina do potrawy zależy od indywidualnych upodobań – warto eksperymentować. Wypróbujcie pinot noir do sera gorgonzola, toskańskie sangiovese do pieczonego królika albo hiszpańskie tempranillo do klasycznych dań kuchni południowej – risotto, czy pesto. Ten ostatni szczep ma wyjątkowo uniwersalny charakter i pasuje do różnych potraw wzmacniając lub zaskakująco zmieniając ich smak. SALUTE!

Jola Hytkowska
Dział Promocji i Reklamy ABM

Zapraszamy do naszego sklepu: https://wyposazamysklepy.pl/

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym  https://wyposazamysklepy.pl/regaly-sklepowe