Realizacja ABMApteki i drogerie w jednym. Proste i logiczne rozwiązanie, wprowadzano już od jakiegoś czasu w wybranych punktach sprzedaży w odpowiedzi na potrzeby Klientów, którzy. Przychodząc do apteki po lek przeciwbólowy, chcieli przy okazji kupić mydło, szampon, czy pastę do zębów. Apteki zaczęły więc rozszerzać półkę z kosmetykami, pozostając jednocześnie punktami sprzedaży z obsługą zza lady. Równolegle właściciel sklepu wielobranżowego w niewielkiej miejscowości.  Czynnego tylko w dni robocze, chcąc zwiększyć obroty, wprowadził kilka wybranych produktów, czyli witaminy, środki opatrunkowe.

Apteka realizacja ABMZainteresowanie nowym asortymentem

przerosło jego oczekiwania. Właśnie tak narodził się zupełnie nowy format sklepu. Część drogeryjna jest samoobsługowa, co – wg badań zwiększa sprzedaż średnio o 40%, w części aptecznej zachowano tradycyjną obsługę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Istotnym elementem powodzenia podobnego przedsięwzięcia jest lokalizacja. Jak grzyby po deszczu w niewielkich miejscowościach i na peryferyjnych osiedlach powstają małe centra handlowe i mini galerie. Ważny jest również dobór produktów – do decyzji właściciela należy.

Czy półki do apteki właściciel zapełni wyłącznie wszechobecnymi w supermarketach produktami zagranicznych koncernów, czy postawi także na niszowe, mniej reklamowane, ale znakomitej jakości i konkurencyjne cenowo polskie produkty? A może umiejętnie połączy jedno z drugim? Wnętrze w części samoobsługowej wyposażane jest w meble z oferty standardowej. Pojemne i wytrzymałe regały metalowe przyścienne i gondole. Rodzaj dostępnych elementów – półki z płyty lub szkła, zawieszki na produkty opakowane umożliwiają aranżację ekspozycji dla zróżnicowanego asortymentu produktów do pielęgnacji ciała i twarzy, dermokosmetyków, czy suplementów.

Apteka w Krakowie Meble najczęściej są białe albo ciemne – to najlepsze tło dla kolorowych produktów. Subtelne dodatki – jednokolorowe listwy cenowe, dodatek naturalnego drewna powodują, że sklep wyróżnia się na tle innych. Asortyment w części samoobsługowej jest zabezpieczony systemem antykradzieżowym, widoczność w sklepie poprawia system luster sferycznych. Leki dostępne bez recepty lekarskiej wyeksponowano na regale z podświetlanymi, szklanymi półkami, podobnie jak nowości i produkty objęte promocją.

Wyposażenie apteki

– sala ekspedycyjna, zaplecze sanitarne i pomieszczenie socjalne urządzane jest na podstawie indywidualnie przygotowanego projektu meblami na zamówienie, które muszą spełniać wymogi prawa dotyczące wyposażenia zakładu opieki zdrowotnej. Ważny jest dobór materiałów użytych do produkcji mebli, ponieważ muszą być odporne na plamy i ścieranie, łatwe do utrzymania w czystości, rodzaj mebli – regały zamykane i otwarte, szafy magazynowe, kontenery z szufladami dopasowane do produktów. Przeszkolone witryny ekspozycyjne z oświetleniem LED i pakowne lady zapewniają ładną ekspozycję produktów i wygodę pracy obsługi.

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym  https://wyposazamysklepy.pl/