Sklepy-z-asortymentemAGD na półkach, czyli chaos kontrolowany. Sklepy spożywcze, odzieżowe, dziecięce, sportowe, specjalistyczne sklepy z alkoholami, warzywami i owocami, produktami organicznymi, stacje paliw, cukiernie, czy piekarnie. Wyposażamy także sklepy przemysłowe ze sprzętem budowlanym, rolniczym, artykułami AGD. Proponowane przez nas rozwiązania pasują również do prezentacji nietypowego, trudnego do ułożenia na półkach asortymentu?

Trudny asortyment na półkachDobre pytanie. Rzeczywiście jednakowej wielkości pudełka, słoiki, czy butelki dobrze się układa na półce. Jeszcze lepiej się prezentują na zdjęciach. Gdy mamy do czynienia z asortymentem nietypowym – o różnych gabarytach, kształtach trzeba poszukać sposobów. Na ich efektowną ekspozycję i zapewnienie komfortu dokonywania zakupów przez klientów.

Nikt nie lubi, gdy w sklepie przy próbie wzięcia towaru z półki kilka innych produktów ląduje na podłodze, w koszyku innego klienta albo… na naszej głowie.

Ekspozycja sprzętu AGD

Trudny asortyment na półkachjest w miarę prosta – lodówki i kuchenki, odkurzacze, miksery i mikrofalówki, czajniki i żelazka to duże gabarytowo produkty. I łatwo je ustawić. Problem zaczyna się pojawiać przy tzw. asortymencie drobnym – przykładowe zdjęcia obrazują albo nadmiar towaru na półkach. Co nigdy nie wygląda dobrze albo niedostateczną staranność o jakość ekspozycji. Same meble to nie wszystko. Wrażenie nieporządku, towar stojący na podłodze – jeśli ten sklep nie jest jedynym w okolicy outletem to może mieć problem, bo klienci pójdą na zakupy gdzie indziej. Ja chyba bym poszedł..

– Pamiętam z dawniejszych czasów, zwłaszcza w osiedlowych lub wiejskich sklepach wielobranżowych  przepełnione i ledwo widoczne zza lady półki z podobnymi rzeczami – sitka, deski, ściereczki, gąbeczki, sznury, sznurki, haczyki i kubeczki. Trudno było tam cokolwiek wypatrzyć. Aż prosiło się, by mieć wszystkie te produkty w zasięgu ręki, takie ”skarby” można było kupić do domu – interesujące pojemniki na produkty kuchenne, ładne rondle, przydatne w każdej kuchni akcesoria z drewna, koszyczki i sitka..

Zmiana formy obsługi

z obsługowej na samoobsługową i rozwijanie tego konceptu daje tę możliwość już od paru ładnych lat. Przechodzenie na samoobsługę to także jeden z celów modernizowania sklepów, nie tylko wielobranżowych. Zajmujemy się tym kompleksowo, zgodnie z zasadą „wszystkie produkty w zasięgu ręki” – klient ma możliwość obejrzenia i wyboru. Ale spójrzmy też na inne przykłady realizacji podobnych wnętrz sklepowych ponieważ  to te same meble – regały metalowe. Także tutaj wykorzystano metalowe półki oraz plecy z perforacją do montażu odpowiednich. Dopasowanych do rodzaju asortymentu zawieszek – na talerze, kuchenne akcesoria, narzędzia używane w gospodarstwie domowym.  Szczególnym rodzajem mebla jest regał Medium – ma dodatkowe wzmocnienia w przedniej części, co zwiększa jego wytrzymałość i stabilność. Regały takie oferujemy w kolorze białym albo w modnych odcieniach szarości. Albo też w dowolnym kolorze wg palety RAL. Jako producent regału metalowego możemy zrealizować podobne zlecenia.

– Czyli dla asortymentu AGD najczęściej proponujemy regał metalowy. A inne systemy meblowe przez nas produkowane? Czy znajdą tu zastosowanie?

Stabilny i wytrzymały regał Medium – produkcja ABMRegały metalowe

to jeden z wielu oferowanych przez nas mebli systemowych.
To podstawa wyposażenia – regały przyścienne do ustawiania wzdłuż prostych ścian i wypełniania przestrzenią. Ekspozycyjną wszelkich kątów i narożników, wolnostojące gondole, ilość dodatków w postaci półek – z metalu, płyty lub szkła, półek koszowych. Zawieszek i ramion, uchwytów dedykowanych konkretnym produktom (na talerze, kije do mioteł, czy mopów, produkty zapakowane w blistry itp.) przemawia na ich rzecz.

Ale proszę pamiętać, że nasze systemy są kompatybilne. Można je ze sobą łączyć. To pozwala na zachowanie cech funkcjonalnych sklepu i jednocześnie na nadanie mu indywidualnego charakteru i wyglądu. Przykładem niech będzie poniższa galeria – meble systemowe z metalu i płyty połączono tu tak, by stworzyć idealną i dopasowaną do potrzeb przestrzeń ekspozycyjną. Część z nich to standardowa i dostępna od ręki oferta, część – meble wyprodukowane na zamówienie.  Zdjęcia przedstawiają jeden ze sklepów sieciowych z wyposażeniem AGD oraz indywidualne realizacje w niewielkich miejscowościach. Wnętrza zaaranżowano z pomysłem. Bardzo ważne jest porozumienie na linii klient – doradca, znajomość potrzeb i oczekiwań klienta. Dla nas nie ma czegoś takiego, jak „trudny asortyment”. Wszystko można ułożyć na półkach w sposób estetyczny

– Dziękuję Ci za rozmowę. Niebawem pokażemy naszym Klientom, jak eksponować inne produkty.

Z Łukaszem, Doradcą Klienta ABM rozmawiała Jola Hytkowska
Więcej na ten temat mogą Państwo przeczytać tutaj – https://www.abm.com.pl/wyposazamy-sklepy-przemyslowe

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym  https://wyposazamysklepy.pl/