Regały branżowe na topie

Stoisko warzywno - owocowe Regały branżowe na topie czyli zielony kącik w sklepie


– Każdego tygodnia pokazujemy na stronie firmowej realizacje – fotograf robi zdjęcia, pokazując całe wnętrza sklepów, czy biur i detale – wykorzystane meble i sposób prezentacji towaru. Wybieramy zawsze najlepsze ujęcia, redagujemy tekst – staramy się pokazywać dobre wnętrza i jak najlepsze wykorzystanie produkowanych przez nas mebli. Klienci oglądają te galerie?

Wyspa warzywanaWarto pokazywać konteksty czyli przykłady zastosowań i aranżacji konkretnych wnętrz, bo to często źródło inspiracji dla inwestorów. Przykłady dobrych praktyk to także jedna z lepszych szkół sprzedaży. Sam mebel stojący na ekspozycji, czy pokazany tylko w formie „produktu w katalogu” nie zawsze trafia do wyobraźni kupujących. Przyjrzyjmy się stoiskom branżowym na przykładzie najbardziej przykuwającego uwagę w sklepie stoiska z warzywami i owocami. Stoisko warzywnoKolorowe, smaczne i zdrowe produkty wymagają starannej ekspozycji. Proponowane regały przyścienne do łączenia w ciągi i sklepowe gondole pozwalają zaaranżować stoisko o dowolnej wielkości. Standardowo meble te proponujemy w kolorze zielonym lub z obudową w odcieniach naturalnego drewna. Projektujemy także wyspy warzywno – owocowe, w których solidność i trwałość konstrukcji regału metalowego połączona została z przyjaznym i dobrze kojarzącym się ze świeżymi produktami drewnem w kolorze naturalnym.

– Jak wygląda przygotowanie stoiska lub sklepu z warzywami i owocami?

Montaż mebli w sklepie spożywczym - stoisko na warzywa i owoceProjektujemy sklep od podstaw, wyposażamy także placówki sieciowe, które mają z góry określone standardy dotyczące realizacji. W obu sytuacjach wykonujemy inwentaryzację wnętrza, która uwzględnia układ pomieszczenia, otwory okienne, drzwiowe, słupy, wnęki i inne elementy konstrukcyjne. W przypadku projektów indywidualnych projektujemy także cały układ funkcjonalny zgodnie z zasadami merchandisingu. Bazujemy na standardowych meblach, ale rodzaj i ilość wykończeń pozwala wykreować za każdym razem inne, oryginalne rozwiązania. Stoisko warzywno - owocowe w delikatesachSprawdza się regał metalowy, bo znosi duże obciążenia. Sprawdzają się plastikowe skrzynki na produkty, bo łatwo je umyć, można także spryskiwać wodą produkty w celu przedłużenia ich świeżości. Regały mają panele z lustrami i oświetleniem dobranym do asortymentu, które podkreślają ekspozycję. Podczas targów wyposażeniowych EuroShop w Dusseldorfie podziwialiśmy rozwiązania proponowane przez innych producentów z kurtynami rozpylającymi mgiełkę wodną i schładzaniem produktów.

– Wnętrze zaprojektowane, meble wyprodukowane, montaż wykonany

– i sklep jest gotowy na zatowarowanie. To sklep realizowany od podstaw …

Przykłady niewłaściwego zatowarowania… zdarza się także, że przeprowadzamy modernizację sklepu bez konieczności jego zamykania. Montujemy wtedy meble w godzinach mniejszego nasilenia ruchu albo w nocy. Modułowy charakter mebli umożliwia szybki i bezproblemowy montaż – nasi specjaliści są niezastąpieni. Podejrzewam, że potrafią złożyć każdy mebel z naszej oferty z zamkniętymi oczami. Znają się na swojej robocie – pracują szybko i co bardzo ważne, na co zwracają uwagę nasi kontrahenci, zostawiają po sobie idealny porządek. Żadnych śmieci, kartonów, folii..

 

– Czy realizacje zawsze spełniają Twoje oczekiwania dotyczące estetyki? Przeglądając zdjęcia znalazłam kilka takich „perełek”, które świadczą o.. No, właśnie o czym?

Przykłady niewłaściwego zatowarowaniaPokazują, jak nie układać towaru, najogólniej mówiąc. Przykład 1 to regał warzywny rozbudowany o moduły narożne. Zagospodarowano tu wnękę sklepową i w całości wykorzystano przestrzeń ekspozycyjną. Niby wszystko zgodnie ze sztuką a jednak wkrada się wrażenie chaosu. Rzecz w sposobie ekspozycji towaru. Warzywa i owoce winny pozostać w skrzynkach, boczne regały narożne lepiej przeznaczyć na przetwory warzywne, soki i przyprawy. Półki są tak solidne, że wytrzymają duże obciążenie, a ekspozycja zyska. Etykiety z oznaczeniem towaru też można przypiąć prosto – na skrzynce lub na barierce.

Przykład 2 i 3 to przerost treści nad formą. W sklepie zaplanowano stoisko na warzywa i owoce, ale najwyraźniej jest ono za małe. Dodatkowe skrzynki piętrzące się na podłodze, wiaderka z kapustą i ogórkami stojące bezpośrednio na posadzce nie zachęcają do zakupów. Ostatni przykład – wnętrze stoiska to już kwestia higieny i kultury obsługi, braku staranności. Przykłady niewłaściwego zatowarowaniaA może ktoś robił tam porządki i odszedł na chwilę – fotograf łapie w kadr różne sytuacje. Jest to jednak sugestia, że zawsze trzeba trzymać klasę. Wyposażamy sklepy pewnego inwestora – piękne sklepy z bardzo dobrą półką produktów delikatesowych i regionalnych, który osobiście przemyka czasem między regałami i sprawdza, czy wszystko gra – w takim sklepie o każdej porze dnia i nocy panuje nienaganny porządek. I to jest przykład godny naśladowania.

– Jak zatem zorganizować idealną przestrzeń ekspozycyjną?

Wyspy warzywne - projekt i wizualizacja ABMUrządzając sklep zawsze uzgadniamy z inwestorem, co chce w swoim sklepie sprzedawać, co ma wyróżniać sklep na tle innych, bo to warunkuje sukces. Stoisko warzywno – owocowe najbardziej chyba przykuwa uwagę kupujących w sklepach spożywczych. Regały przyścienne można łączyć w ciągi dowolnej długości – moduł z panelem lustra i oświetleniem został nawet dostrzeżony przez detalistów i nagrodzony Perłą Rynku, podobnie jak jego młodsza siostra – wyspa warzywna.

Wyspa świetnie uzupełni wyposażenie – solidna konstrukcja regału metalowego, odpowiednio dopasowane skrzynki lub kosze gwarantują ładną ekspozycję. W delikatesach proponujemy także regały chłodnicze na mniej trwałe owoce egzotyczne. Regały mogą mieć kolor zielony albo każdy inny z palety RAL, mogą być także obudowane płytą laminowaną w dowolnym kolorze wg wzornika producenta płyty. Najlepiej prezentują się meble z obudową w kolorze naturalnego drewna. W sklepach ekologicznych i delikatesach dobrze wyglądają regały z koszami z wikliny. W supermarketach lepiej się sprawdzają regały z plastikowymi skrzynkami. Delikatesom proponujemy także moduły meblowe ze specjalnie zaprojektowanymi pojemnikami na bakalie. Przygotowanie realizacji to zawsze współpraca na linii inwestor – projektant – doradca.

Wyspy warzywne - projekt i wizualizacja ABM (3)– Czy inwestor może „zobaczyć” sklep, nim powstanie w rzeczywistości?

Tak. Standardowo opracowujemy dokumentację w prostych programach projektowo – graficznych uwzględniających wymiary sklepu i proponowanych mebli. Na zamówienie nasi projektanci mogą przygotować wizualizacje całych wnętrz, proponowanych mebli, mogą też zaprojektować całkiem nowe meble odpowiadające potrzebom inwestora. Dział Projektów to zgrany zespół ludzi –Wyspy warzywne - projekt i wizualizacja ABM (2) są wizjonerzy od koncepcji i pomysłów, są osoby, które przygotują projekt od strony technicznej. Przykładowe wizualizacje sklepów i stoisk warzywno – owocowych obrazują i nasze możliwości produkcyjne, i to, że podobne regały sklepowe z różnymi dodatkami mogą tworzyć bardzo różne, oryginalne wnętrza.

z Łukaszem, Doradcą Klienta ABM rozmawiała Jola Hytkowska