Stoisko warzywno - owocowe Regały branżowe na topie, czyli zielony kącik w sklepie

– Każdego tygodnia pokazujemy na stronie firmowej realizacje – fotograf robi zdjęcia, pokazując całe wnętrza sklepów, czy biur i detale – wykorzystane meble i sposób prezentacji towaru. Wybieramy zawsze najlepsze ujęcia, redagujemy tekst – staramy się pokazywać dobre wnętrza i jak najlepsze wykorzystanie produkowanych przez nas mebli. Klienci oglądają te galerie?

Wyspa-warzywnaRegały branżowe

Warto pokazywać konteksty czyli przykłady zastosowań i aranżacji konkretnych wnętrz, bo to często źródło inspiracji dla inwestorów. Przykłady dobrych praktyk to także jedna z lepszych szkół sprzedaży. Sam mebel stojący na ekspozycji, czy pokazany tylko w formie „produktu w katalogu” nie zawsze trafia do wyobraźni kupujących. Przyjrzyjmy się stoiskom branżowym na przykładzie najbardziej przykuwającego uwagę w sklepie stoiska z warzywami i owocami. Stoisko-warzywnoKolorowe, smaczne i zdrowe produkty wymagają starannej ekspozycji. Proponowane regały branżowe przyścienne do łączenia w ciągi i sklepowe gondole pozwalają zaaranżować stoisko o dowolnej wielkości. Standardowo meble te proponujemy w kolorze zielonym lub z obudową w odcieniach naturalnego drewna. Projektujemy także wyspy warzywno – owocowe, w których solidność i trwałość konstrukcji regału metalowego połączona została z przyjaznym i dobrze kojarzącym się ze świeżymi produktami drewnem w kolorze naturalnym.

– Jak wygląda przygotowanie stoiska lub sklepu z warzywami i owocami?

Montaż mebli w sklepie spożywczym - stoisko na warzywa i owoceProjektujemy sklep od podstaw, wyposażamy także placówki sieciowe, które mają z góry określone standardy dotyczące realizacji. W obu sytuacjach wykonujemy inwentaryzację wnętrza, która uwzględnia układ pomieszczenia, otwory okienne, drzwiowe, słupy, wnęki i inne elementy konstrukcyjne. W przypadku projektów indywidualnych projektujemy także cały układ funkcjonalny zgodnie z zasadami merchandisingu. Bazujemy na standardowych meblach, ale rodzaj i ilość wykończeń pozwala wykreować za każdym razem inne, oryginalne rozwiązania. Stoisko warzywno - owocowe w delikatesachSprawdza się regał metalowy, bo znosi duże obciążenia. Sprawdzają się plastikowe skrzynki na produkty, bo łatwo je umyć, można także spryskiwać wodą produkty w celu przedłużenia ich świeżości. Regały branżowe  mają panele z lustrami i oświetleniem dobranym do asortymentu, które podkreślają ekspozycję. Podczas targów wyposażeniowych EuroShop w Dusseldorfie podziwialiśmy rozwiązania proponowane przez innych producentów z kurtynami rozpylającymi mgiełkę wodną i schładzaniem produktów.

– Wnętrze zaprojektowane, meble wyprodukowane, montaż wykonany

– i sklep jest gotowy na zatowarowanie. To sklep realizowany od podstaw.

Sklep spożywczy reazliacja ABMZdarza się także, że przeprowadzamy modernizację sklepu bez konieczności jego zamykania. Montujemy wtedy meble w godzinach mniejszego nasilenia ruchu albo w nocy. Modułowy charakter mebli umożliwia szybki i bezproblemowy montaż – nasi specjaliści są niezastąpieni. Podejrzewam, że potrafią złożyć każdy mebel z naszej oferty z zamkniętymi oczami. Znają się na swojej robocie – pracują szybko i co bardzo ważne, na co zwracają uwagę nasi kontrahenci, zostawiają po sobie idealny porządek. Żadnych śmieci, kartonów, folii..

– Czy realizacje zawsze spełniają Twoje oczekiwania dotyczące estetyki? Przeglądając zdjęcia znalazłam kilka takich „perełek”, które świadczą o…  no, właśnie o czym?

Wyspa warzywnaPokazują, jak nie układać towaru, najogólniej mówiąc. Przykład 1 to regał warzywny rozbudowany o moduły narożne. Zagospodarowano tu wnękę sklepową i w całości wykorzystano przestrzeń ekspozycyjną. Niby wszystko zgodnie ze sztuką a jednak wkrada się wrażenie chaosu. Rzecz w sposobie ekspozycji towaru. Warzywa i owoce winny pozostać w skrzynkach, boczne regały branżowe narożne lepiej przeznaczyć na przetwory warzywne, soki i przyprawy. Półki są tak solidne, że wytrzymają duże obciążenie, a ekspozycja zyska. Etykiety z oznaczeniem towaru też można przypiąć prosto – na skrzynce lub na barierce.

Przykład 2 i 3 to przerost treści nad formą. W sklepie zaplanowano stoisko na warzywa i owoce, ale najwyraźniej jest ono za małe. Dodatkowe skrzynki piętrzące się na podłodze, wiaderka z kapustą i ogórkami stojące bezpośrednio na posadzce nie zachęcają do zakupów. Ostatni przykład – wnętrze stoiska to już kwestia higieny i kultury obsługi, braku staranności. Warzywniak ABMA może ktoś robił tam porządki i odszedł na chwilę – fotograf łapie w kadr różne sytuacje. Jest to jednak sugestia, że zawsze trzeba trzymać klasę. Wyposażamy sklepy pewnego inwestora – piękne sklepy z bardzo dobrą półką produktów delikatesowych i regionalnych, który osobiście przemyka czasem między regałami i sprawdza, czy wszystko gra – w takim sklepie o każdej porze dnia i nocy panuje nienaganny porządek. I to jest przykład godny naśladowania.

– Jak zatem zorganizować idealną przestrzeń ekspozycyjną?

Wyspy warzywne - projekt i wizualizacja ABMUrządzając sklep zawsze uzgadniamy z inwestorem, co chce w swoim sklepie sprzedawać, co ma wyróżniać sklep na tle innych, bo to warunkuje sukces. Stoisko warzywno – owocowe najbardziej chyba przykuwa uwagę kupujących w sklepach spożywczych. Regały przyścienne można łączyć w ciągi dowolnej długości – moduł z panelem lustra i oświetleniem został nawet dostrzeżony przez detalistów i nagrodzony Perłą Rynku, podobnie jak jego młodsza siostra – wyspa warzywna.

Wyspa świetnie uzupełni wyposażenie – solidna konstrukcja regału metalowego, odpowiednio dopasowane skrzynki lub kosze gwarantują ładną ekspozycję. W delikatesach proponujemy także regały chłodnicze na mniej trwałe owoce egzotyczne. Regały mogą mieć kolor zielony albo każdy inny z palety RAL, mogą być także obudowane płytą laminowaną w dowolnym kolorze wg wzornika producenta płyty. Najlepiej prezentują się meble z obudową w kolorze naturalnego drewna. W sklepach ekologicznych i delikatesach dobrze wyglądają regały z koszami z wikliny. W supermarketach lepiej się sprawdzają regały z plastikowymi skrzynkami. Delikatesom proponujemy także moduły meblowe ze specjalnie zaprojektowanymi pojemnikami na bakalie. Przygotowanie realizacji to zawsze współpraca na linii inwestor – projektant – doradca.

Wyspy warzywne - projekt i wizualizacja ABM (3)– Czy inwestor może „zobaczyć” sklep, zanim powstanie w rzeczywistości?

Tak. Standardowo opracowujemy dokumentację w prostych programach projektowo – graficznych uwzględniających wymiary sklepu i proponowanych mebli. Na zamówienie nasi projektanci mogą przygotować wizualizacje całych wnętrz, proponowanych mebli, mogą też zaprojektować całkiem nowe meble odpowiadające potrzebom inwestora. Dział Projektów to zgrany zespół ludzi –Okrągłe wyspy warzywne są wizjonerzy od koncepcji i pomysłów, są osoby, które przygotują projekt od strony technicznej. Przykładowe wizualizacje sklepów i stoisk warzywno–owocowych obrazują i nasze możliwości produkcyjne, i to, że podobne regały sklepowe z różnymi dodatkami mogą tworzyć bardzo różne, oryginalne wnętrza.

z Łukaszem, Doradcą Klienta ABM rozmawiała Jola Hytkowska

Nasze realizacje : https://www.abm.com.pl/wyposazamy-sklepy-biura-realizacje?

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym:  https://wyposazamysklepy.pl/