Sklep EkologicznyWyposażenie sklepu ze zdrową żywnością . Bardzo modny stał się ostatnio zdrowy tryb życia. Moda na uprawianie sportu czy zdrowe odżywianie to przede wszystkim świadomość szkodliwości niektórych produktów, proekologicznego światopoglądu konsumentów, a także wiedza jak zbawienna dla naszego organizmu jest aktywność fizyczna.

Taki swoisty „kult ciała” sprzyja otwieraniu nowych działalności, np. klubów fitness, siłowni, jak również sklepów sprzedających wyłącznie zdrowe produkty, ekologiczną żywność, suplementy diety. Przyjrzyjmy się właśnie takim ekosklepom oferującym zdrową żywność.

Czym właściwie jest zdrowa żywność?

Jaka jest różnica pomiędzy ekologiczną żywnością, produktami bio czy organic?
Zdrowa żywność to pojęcie, które często jest mylone, bądź zamiennie stosowane z żywnością ekologiczną. Określenia te jednak nie oznaczają tego samego, gdyż „żywność ekologiczna” to produkty certyfikowane, natomiast „zdrowa żywność” to bardziej nazwa potoczna, gdyż nie istnieją żadne przepisy regulujące standardy określające warunki jej produkcji. Pomiędzy produktami „eko”, „bio” i „organic” nie ma żadnej różnicy. Określenia te odnoszą się do tej samej grupy produktów, chociaż zgodnie z przepisami najtrafniejszą nazwą będzie produkt ekologiczny. Najważniejsze, aby produkt posiadał odpowiedni Europejski Certyfikat Ekologiczny zaświadczający, że żywność została wyprodukowana w sposób ekologiczny.

Regały sklepoweDlaczego warto kupować produkty bio?

Jak potwierdzają badania, żywność ekologiczna jest zdrowsza i bardziej wartościowa niż konwencjonalna. Dla porównania kurczak hodowany przemysłowo żyje tylko 35 dni, natomiast kura z wolnego wybiegu 81 dni. Sposób hodowli, skład karmy oraz warunki, w jakich przebywają zwierzęta, ma później wpływ na jakość żywności. Ekologiczne owoce i warzywa zawierają mniej pestycydów i rakotwórczych metali ciężkich, więcej witamin od uprawianych przemysłowo. Natomiast mięso z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych zawiera mniej tłuszczu, a więcej białka.

Sklepy ze zdrową żywnościaCo to są produkty bio i gdzie kupić zdrową żywność?

Mimo że produkty ekologiczne są droższe od standardowych, to zapotrzebowanie na nie stale rośnie. Zwłaszcza w dużych miastach, powyżej 100 tys. mieszkańców. O ile w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku ekosklep i biosklep znajdziemy bez większego problemu, to mieszkańcom mniejszych miejscowości. Z pomocą przychodzą sklepy internetowe. Dobry sklep ze zdrową żywnością, poza żywnością organiczną i produktami bezglutenowymi, powinien oferować: wyroby mięsne bez dodatku konserwantów i utrwalaczy, ekologiczne pieczywa, produkty bez laktozy. W ofercie dobrego ekosklepu znajdziemy zarówno żywność gotową do spożycia, jak i półprodukty, a nawet eko przekąski i słodycze. Biosklep to nie tylko żywność ekologiczna, ale również kosmetyki naturalne, a nawet stoisko ze sprzętem AGD, istnieją bowiem artykuły gospodarstwa domowego do przygotowywania eko posiłków.

Sklepy ze zdrową żywnościaJak otworzyć sklep ze zdrową żywnością?

Podpowiadamy jak założyć sklep ze zdrową żywnością. Produktów z kategorii eko i bio mogą być nawet tysiące dlatego, aby założyć ekosklep, powinniśmy dysponować odpowiednio dużym lokalem. W którym dobra aranżacja wnętrz pozwoli na odpowiednie wyeksponowanie całego asortymentu. W takim sklepie powinno znaleźć się miejsce na dużą ladę, przynajmniej kilka regałów i gablot, lodówki na produkty mrożone, regał na pieczywo, wyspę owocowo-warzywną. Umeblowanie ekosklepu powinno być przede wszystkim trwałe i solidne, ale również estetyczne. Biosklepy często wybierają nowoczesne wnętrza i kolor zielony, naturalnie kojarzący się właśnie z naturą, ekologią i zdrowiem. Kluczowym w tej branży będzie wizerunek i czystość, dlatego wyposażenie sklepu ze zdrową żywnością w odpowiednie meble przykuje wzrok klienta i zwiększy sprzedaż. Uzupełnieniem całości będą eleganckie tabliczki cenowe oraz stylowe pojemniki na drobne produkty.

Zobacz profesjonalne wyposażenie sklepów ekologicznych – realizacje wykonane przez ABM https://www.abm.com.pl/wyposazamy-sklepy-sklepy-ekologiczne

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym https://wyposazamysklepy.pl/