wyposażenie sklepu odzieżowegoW ostatnich latach wyposażenie sklepu zmierza w kierunku ekologii i technologii. Zmieniły się potrzeby Klientów, którzy prowadzą zupełnie inny styl życia niż jeszcze dekadę temu.

1. Aranżacje sklepu przyjazne środowisku

Jeszcze nie tak dawno zrównoważony rozwój firm nie był tak popularny, jak dziś. Sklepy rzadko wspominały o oszczędzaniu energii czy działaniach proekologicznych. Wszystko zmieniło się dopiero kilka lat temu. Wtedy też rozpoczęła się ekologiczna rewolucja! Obecnie sklepy korzystają z energooszczędnych rozwiązań. Stosowanie oświetlenia LED i wydajnych urządzeń chłodniczych to dziś norma.

Przykładem zmiany podejścia sklepów jest też zachęcanie Klientów do działań proekologicznych. W wielu sklepach spożywczych możemy zostawić puste opakowania, które są recyklingowane. W sklepach odzieżowych nikogo nie dziwią już pojemniki na niepotrzebne ubrania. Taka odzież trafia zwykle do osób potrzebujących lub jest ponownie przetwarzana.


2. Naturalne materiały w meblach sklepowych

drewniany element regału przyściennegoJak sprawić, aby Klienci spędzali w sklepie więcej czasu? Meble metalowe są wytrzymałe i trwałe, ale mają dość surowy design. Dlatego dziś marki wprowadzają do wnętrz przyjazne materiały. Regały są obudowywane płytą laminowaną w kolorze drewna. Atmosferę ocieplają dodatki z rattanu i drewna. Nowoczesne wnętrza sklepowe w połączeniu z podłogą w stylu drewnianym zyskują przyjazny charakter.

Nowością jest wyposażenie sklepowe tworzone z materiałów, które pochodzą z recyklingu. Z kartonu powstają standy reklamowe, a nawet regały!

Z wystroju wnętrz zniknęły też krzykliwe barwy. W ich miejsce pojawiły się stonowane kolory: antracyt, czerń, biel, popielaty. Trendem są też ściany o strukturze betonu i kamienia.


3. Technologia i rozwiązania smart w wyposażeniu sklepu

ekran reklamowy w sklepie odzieżowymJeszcze dekadę temu kasy samoobsługowe były ciekawostką w sklepach. Dziś obserwujemy dynamiczny rozwój kas samoobsługowych. Nie tylko pod względem ilości, ale i funkcjonalności. Przykładem są kasy wyposażone w technologię RFID, która rozpoznaje produkty umieszczone w strefie pakowania. Dzięki temu Klienci nie muszą skanować produktów. W rezultacie ostatni etap zakupów przebiega o wiele szybciej.

W sklepach stacjonarnych przybywa też sekcji odbiorów zamówień online. Są to strefy, w których Klienci mogą odebrać produkty samodzielnie. Nowoczesne, zautomatyzowane stanowiska wydają towar w kilka sekund.

Reasumując, wraz z upływem czasu sklepy zmieniły swoje przeznaczenie. Ze zwykłych placówek handlowych przeobraziły się w miejsca spędzania wolnego czasu. Teraz są też przestrzenią do spotkań ze znajomymi i zdobywania nowych doświadczeń. Dziś w sklepach spotykamy ekologiczne rozwiązania i naturalne materiały. Technologia sprawia, że zakupy robimy szybciej i wygodniej.


Zobacz nowoczesne regały branżowe:
https://wyposazamysklepy.pl/regaly-sklepowe-na-stoiska-branzowe

Przeczytaj również:

https://wyposazeniedlasklepow.pl/sklep-spozywczy/regaly-sklepowe-warzywne-aktualne-trendy/

https://stojaki-sklepowe.pl/stojaki-na-odziez/nowoczesne-wieszaki-stojak-na-ubrania-bialy-czarny/