Stojaki odzieżoweStojaki odzieżowe czasem nie widać na pierwszy rzut oka jak ważną pełnią rolę. Można nawet stwierdzić, że im trudniej dostrzegalne, tym lepiej wywiązują się ze swojego zadania. Stojaki odzieżowe to cisi bohaterowie sklepowych ekspozycji.

Stojaki sklepowe lub stendery, to dwie najczęściej spotykane nazwy głównych elementów wyposażenia sklepów odzieżowych. Zazwyczaj dla Klientów są niezauważalne, ale to dobrze o nich świadczy, albowiem cała uwaga może spocząć na towarze, który prezentują.

Jedną z ważniejszych cech stenderów jest ich mobilność. Konstrukcja jest lekka, więc stojaki można swobodnie przenosić. Jednak przemieszczanie ich w obrębie przestrzeni handlowej może być jeszcze łatwiejsze z powodu kółek zamontowanych w podstawie. Solidniejsze stojaki sklepowe powinny być wykonane ze stali chromowanej lub szlifowanej.

Stojaki odzieżowe można podzielić na trzy grupy. W pierwszej znajdują się zamknięte konstrukcje przypominające swoim kształtem trzepak albo bramkę. Do drugiej można zaliczyć stojaki wieloramienne. Ostatnią grupą są stojaki specjalistyczne, dopasowane do konkretnego asortymentu.

Podstawa to stabilność

Stojak stender technoWraz z nadejściem jesieni odświeżamy swoją garderobę. Klienci udają się do sklepów w poszukiwaniu nowych ubrań, najczęściej ciepłych kurtek i płaszczy. Dla sprzedawców to sygnał do zmiany ekspozycji. Lżejsze ubrania zastępują cięższymi, które potrzebują odpowiedniej prezentacji, m.in. za pomocą stenderów.

Dobrym przykładem stendera przeznaczonego do prezentowania ciężkich ubrań jest widoczny na zdjęciu stojak sklepowy na odzież Techno wykonany ze stali nierdzewnej lub szlifowanej. Szeroka podstawa gwarantuje stabilność konstrukcji nawet w przypadku dużej ilości ubrań, prezentowanych na wieszakach bokiem do Klienta.

Frontem do Klienta

Stojak-wieloramiennyJeśli sprzedawcy zależy na przedstawieniu odzieży przodem do Klienta, powinien zwrócić uwagę na stojaki wieloramienne. Kółka pozwolą na łatwe przemieszczanie, z kolei ramiona regulowane na wysokość i wokół własnej osi dają pełną swobodę w dopasowaniu ich do potrzeb ekspozycyjnych.

Nie zapominaj o dodatkach

A dokładnie o ich dobrym prezentowaniu. Stojak metalowy na czapkiPonieważ możliwość szybkiego przejrzenia proponowanego towaru, przysłowiowy rzut okiem, który pozwoli szybko znaleźć odpowiednie dodatki, to coś co z pewnością docenią Klienci.

Już niedługo pewien towar szczególnie chętnie wybiorą Klienci. Kiedy pogoda będzie nas coraz mniej rozpieszczać, jednymi z najbardziej pożądanych towarów odzieżowych będą nakrycia głowy. Im także należy się właściwa ekspozycja, choćby za pomocą stojaka obrotowego na czapki, który może prezentować 42 różne modele.

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym – https://wyposazamysklepy.pl/stojaki-stendery-sklepowe-odziezowe
Więcej na ten temat mogą Państwo przeczytać tutaj – http://wyposazenie-dla-sklepow.pl/sklepy-odziezowe/stojaki-odziezowe-funkcjonalnosc