Regal-kostkiMeble z drewna paulownia w Twoim domu. Drewno o wyjątkowych właściwościach. Wykonane z niego meble są poszukiwane przez entuzjastów oryginalnych rozwiązań w aranżacji wnętrz. Pochodzenie samej nazwy świadczy o jego nadzwyczajności. O czym mowa? O drewnie paulownia.

Liściaste drzewo otrzymało swoją nazwę na cześć Anny Pawłownej Romanow, wielkiej księżnej Rosji, która była królową Holandii oraz księżną Luksemburga a także Limburgii. W przypadku drzewa paulownia możemy mówić o dosłownym zakorzenieniu szlachectwa. Jednak królewska nazwa nie jest jedynym powodem przez jaki zwraca się uwagę na paulownię. Drewno cieszy się ogromną popularnością i znajduje szerokie zastosowanie w wielu obszarach.

Drzewo przyszłości

Ogromnym atutem drzew paulownia jest szybkość z jaką rosną. Po kilku latach osiąga rozmiary często spotykanych w Polsce wieloletnich drzew. Paulownia przyciąga wzrok ogromnymi liśćmi i okazałymi kwiatami kwitnącymi najczęściej w maju.

Pomimo królewskich aliansów, paulownia świetnie znosi nawet kiepskie warunki. To drzewo, które nie wymaga zbyt wielu zabiegów i przyjmie się nawet na nie najlepszym gruncie. Śmiało można stwierdzić, że jest drzewem ekologicznym, korzystnie wpływającym na nasze środowisko. Potrafi się rozwijać nawet w zanieczyszczonych obszarach, pobiera duże ilości szkodliwego dla nas dwutlenku węgla, oddając mnóstwo tlenu.

Uprawa paulowni może być dochodowa. Drzewo bardzo szybko się rozwija, a także prędko odrasta zaraz po ścięciu. Wytworzone z niego drewno jest bardzo cenione w wielu segmentach gospodarki, zaś liście z powodzeniem są przetwarzane na biomasę.

Drzewo możliwości

Paulownia to drewno wysokiej jakości i ze względu na właściwości stosujemy je w wielu branżach. Drewno jest lekkie i jednocześnie wytrzymałe. Posiada właściwości izolacyjne i jest odporne na działanie wody. Produkuję się z niego instrumenty, czy deski surfingowe. Wykorzystywana jest w przemyśle lotniczym i stoczniowym

Szczególnie ceni się je w branży meblarskiej, głównie z powodu jej właściwości fizycznych. Drewno paulownia jest łatwe w obróbce, ale jednocześnie nie odkształca się i jest elastyczne. Posiada jednorodną strukturę pozbawioną sęków i żywicy.

Stworzone z niej meble są wyjątkowo estetyczne i wyrafinowane.

– Klienci często kostki wykonane z opalanego drewna paulownia kupują z myślą o zastosowaniu ich w domu. Bardzo podoba im się ich naturalny wygląd, który z powodzeniem będzie pasował do wielu aranżacji wnętrz, także w bardzo modnym ostatnio stylu vintage. Ponadto docenia się jej uniwersalność, gwarantującą dostosowanie do potrzeb. Kostki można układać na podłodze, tworząc zmyślne regały albo zawieszać na ścianie. Niektórzy wykonywali z nich również podstawki pod stolik kawowy. Zastosowanie kostek paulownia ogranicza tylko nasza wyobraźnia – powiedział ekspert z działu projektów ABM.

Zobacz inne realizacje z naszym udziałem https://www.abm.com.pl/wyposazenie-sklepow-obuwniczych-krakow-2016

Zaapraszamy na zakupy do naszego sklepu internetowego https://wyposazamysklepy.pl/System-sklepowy-feniks