Metkownice ABMMetkownica sklepowa to bardzo użyteczne urządzenie, które pomaga oznaczać towary. Nie jest dużym wydatkiem, a może znacznie ułatwić pracę. Przydaje się nie tylko w sklepach, ale także w magazynach lub w firmach caterignowych – na przykład do oznaczania dat przydatności do spożycia. Widać więc, że jej zastosowanie może być znacznie szersze niż się wydaje. Warto to wykorzystać także w prowadzeniu swojego biznesu.

Dzisiaj przedstawiamy instrukcję, jak założyć taśmę do metkownicy krok po kroku. Z nią zmiana taśmy nie będzie problemem – nawet dla osoby, która nigdy wcześniej tego nie robiła. Pokazujemy kolejne kroki na przykładzie naszej metkownicy jednorzędowej, która pozwala na oznaczenie produktów metką z ośmioma znakami. Do dzieła!

Jak założyć taśmę do metkownicy? Krok po kroku.

1. Na początku otwórz dolną pokrywę oraz pokrywę dociskającą taśmę, przesuwając jednocześnie wypusty po obu stronach metkownicy.

jak założyć taśmę do metkownicy krok 1 zakładanie taśmy do metkownicy krok 1

2. Wysuń górną pokrywę, aby odsłonić rolkę na wałek. To tutaj umieszczamy taśmę.

metkownica krok 2

3. Załóż rolkę taśmy tak, by etykiety były skierowane ku górze, a jej koniec do przodu.

rolka do metkownicy krok 3

4. Wystający koniec rolki zagnij lekko do wewnątrz, aby go usztywnić.

taśma do metkownicy krok 4

5. Następnie przełóż zagięty fragment taśmy przez środek metkownicy w dół. Rozciągnij ją na tyle, by taśma wystawała ok. 10 cm. na zewnątrz.

etykiety do metkownicy krok 5jak założyć taśmę do metkownicy krok 6

6. Teraz zamknij pokrywę dociskającą taśmę.

obsługa metkownicy krok 7

7. Wykorzystaj dziurki w taśmie, i nałóż jej wystającą część na wypustki na rolce ciągnącej.

etykieciarka krok 8

8. Zamknij dolną pokrywę metkownicy, dobrze ją dociskając.

jak założyć taśmę do etykieciarki krok 9

9. Gotowe! Teraz możesz odbić na etykietach znaki, przyciskając dźwignię metkownicy. Przyłóż metkownicę do produktu, których chcesz oznaczyć mniej więcej pod kątem 15 stopni. Następnie dociśnij wystającą metkę, aby się przykleiła.

Pamiętaj także o kilku ważnych zasadach użytkowania metkownicy

Przede wszystkim nie potrząsaj nią i nie rzucaj. Chroń ją także przed temperaturą powyżej 60 °C. Kupuj odpowiednie rolki tuszujące i wymieniaj je, kiedy się zużyją. Nie próbuj zanurzać zużytej rolki w tuszu, ponieważ to doprowadzi do uszkodzenia głowicy metkownicy.

Zobacz inne przydatne akcesoria do Twojego sklepu!

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym https://wyposazamysklepy.pl/