meble biurowe - regał

Każdy, kto prowadzi swój biznes, wie, ile to generuje dokumentów. Codzienne faktury, zaświadczenia, umowy. Nie dość, że przybywa ich z miesiąca na miesiąc, to jeszcze wiele z nich musimy przechowywać co najmniej przez kilka lat.

Jak to robić, żeby nie utonąć w papierach, a jednocześnie mieć do nich dostęp w każdej chwili? Kluczem do sukcesu są tutaj odpowiednie meble biurowe i dobra organizacja.

Wykorzystaj maksymalnie przestrzeń pionową przy ścianach

Zagospodarowanie całych ścian pomieszczenia pozwala na wykorzystanie wolnej przestrzeni, której nie dałoby się inaczej zaaranżować. Wysokie szafy biurowe sięgają nawet sufitu, dzięki czemu mieszczą o wiele więcej. Wyższe półki można wykorzystać do archiwizowania dokumentów, a niższe do bieżącej pracy. Zamykanie na klucz sprawi, że żadna niepowołana osoba nie będzie miała do nich dostępu. Nie będą się też kurzyć ani niszczyć.

To rozwiązanie idealne do archiwum, ale trzeba też zadbać o dobrą organizację. Być może będziesz tym szczęściarzem, który nie będzie musiał często korzystać ze starych dokumentów. Ale raz na kilka lat może zdarzyć ci się na przykład kontrola. Odpowiednie oznaczenia i segregacja pozwolą szybko znaleźć potrzebne papiery – bez stresu i nerwów. Tutaj przydatne okazują się wszelkiego rodzaju segregatory i pudełka ułożone chronologicznie i oznaczone tematycznie.

Ułatw sobie dostęp do dokumentów, które musisz mieć zawsze pod ręką

Niektóre rzeczy musimy mieć przy sobie, aby móc używać ich podczas pracy. Na przykład bieżące faktury albo kodeksy i przepisy, z których korzystamy na co dzień. W przypadku ich przechowywania lepiej sprawdzą się otwarte regały z półkami. Gwarantują łatwy i szybki dostęp, a w dodatku są funkcjonalne. Specjalnie dostosowane regały biurowe mają półki idealnej wysokości i mieszczą wszystkie standardowe teczki, skoroszyty i segregatory.

Jeśli nie potrzebujesz tak wiele miejsca, aby kupować osobno szafę i regał biurowy, możesz wykorzystać mebel, który łączy ich funkcje. Wtedy część jest zagospodarowana półkami, a część zamykana. Takie połączenie to wygodne rozwiązanie do mniejszych pomieszczeń – na przykład do niewielkiego domowego gabinetu.

Uwolnij biurko od zbędnych rzeczy i schowaj je w kontenerkach

kontenerek biurowyZdecydowanie lepiej pracuje się w przestronnym i uporządkowanym miejscu. Nagromadzenie przedmiotów na biurku nie tylko wpływa na naszą efektywność, ale też sprawia, że trudno nam cokolwiek wśród nich znaleźć. Dodatkowo – jeśli przyjmujemy w naszym biurze gości – nie świadczy o nas najlepiej. Wszystkie małe przybory i akcesoria biurowe może wygodnie przechowywać w kontenerkach.

Kontenery biurowe to niewielkie szafki wsuwane pod biurko, często wyposażone w kółka. W ich szufladach zmieścisz najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak przybory do pisania, notesy czy kalkulator. Jeśli nieoczekiwanie będziesz musiał przyjąć w biurze gościa, mogą się okazać wybawieniem. Szybko schowasz w kontenerku przekąskę, która na biurku mogłaby wyglądać nieelegancko lub nieprofesjonalnie.

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym: https://wyposazamysklepy.pl/wyposazenie-biura

Nasze realizacje: https://www.abm.com.pl/wyposazamy-sklepy-biura-realizacje