Jak przechowywać ubrania w garderobieJak przechowywać ubrania w garderobie. To, jak wyglądają i ile służą nam nasze ubrania, zależy nie tylko od częstotliwości ich noszenia i sposobu prania. Na odzież wpływają także warunki i sposób jej przechowywania. Dlatego wyposażenie garderoby i wykorzystane w niej rozwiązania powinny być dostosowane nie tylko do jej wielkości, ale też rodzaju odzieży, jaką chcemy w niej trzymać. Jakie zatem meble wykorzystać i jak przechowywać w nich poszczególne elementy odzieży?

Garderoba zamknięta czy otwarta?

Na początku warto zastanowić się nad tym, czy zabudowa w naszej garderobie ma być zamknięta, czy otwarta. Jeśli mamy przeznaczone na nią osobne pomieszczenie, wygodniej będzie zostawić ją otwartą. Jeśli jednak jest częścią innego pomieszczenia, na przykład sypialni, może lepiej będzie ją zabudować — chociażby ze względów estetycznych. Podstawą każdej garderoby jest zabudowa naścienna, najlepiej od podłogi po sam sufit. Wtedy przestrzeń do przechowywania jest znacznie większa.

przechowywać ubrania w garderobieUbrania na wieszakach czy na półkach?

Naścienne systemy odzieżowe, które można wykorzystać w garderobie, pozwalają na dostosowanie rozwiązań do przechowywania zgodnie z własnymi wymaganiami. Ilość miejsca na wieszaki oraz liczbę półek można wybrać zgodnie z tym, co chcemy na nich trzymać.

Na wieszakach powinno się wieszać: sukienki, koszule, marynarki, garnitury i okrycia wierzchnie — kurtki i płaszcze. Warto też zwrócić uwagę na sam wieszak. Szerokie, drewniane ramiona są niezbędne przy przechowywaniu marynarek i okryć wierzchnich. W pierwszym przypadku nie pozwalają na ich odkształcanie, a w drugim są po prostu bardziej wytrzymałe.

Na półkach należy układać: T-shirty, bluzki, spodnie, odzież sportową i swetry. Te ostatnie można też powiesić na wieszakach, ale wtedy mogą się nieestetycznie odkształcać i wyciągać. Dlatego półki są w ich przypadku lepszym rozwiązaniem.

Regały chromowaneJak przechowywać buty, dodatki i biżuterię?

Oprócz odzieży, w garderobie często przechowujemy też buty i dodatki. Najlepiej trzymać je w specjalnych woreczkach ochronnych i unikać układania jednych na drugie. Dobrze, jeśli każde z nich ma swoje miejsce — na przykład w specjalnie przeznaczonym do tego pudełku lub w szufladzie. Jeśli niektóre z dodatków, na przykład torebki, zegarki lub biżuterię chcemy ładnie wyeksponować, warto wykorzystać przeszklone witryny, które chronią je i staną się jednocześnie ozdobą wnętrza.

Niezależnie od wielkości garderoby, zawsze da się ją zaaranżować tak, aby była funkcjonalna. Podstawą jest dobrze przemyślana i dostosowana do ubrań zabudowa. Jeśli samodzielne zaprojektowanie wyposażenia jest zbyt dużym wyzwaniem, warto o pomoc poprosić specjalistę. Po uwzględnieniu Twoich uwag i wymagań stworzy wymarzone meble do garderoby.

Inny artykuł na ten temat: https://wyposazamysklepy.pl/systemy-odziezowe-jako-zabudowa-garderoby

Nasze realizacje: https://www.abm.com.pl/wyposazamy-sklepy-biura-realizacje