Lada z frezem Frezowanie i grawerowanie CNC w drewnie. Nowoczesny park maszyn to podstawa w branży meblarskiej. Sprostanie wymaganiom i potrzebom Klientów jest możliwe tylko wtedy, kiedy mamy możliwości produkcyjne, połączone z wiedzą i doświadczeniem. W parku maszyn ABM oferujemy różne usługi. Wśród nich są między innymi cięcie i oklejanie płyt. Od niedawna, w ABM SA proponujemy też frezowanie i grawerowanie CNC w materiałach drewnopochodnych.

Frezowanie CNC w drewnie

frez na ladzieFrezowanie CNC to nowoczesna i precyzyjna metoda obróbki skrawaniem różnych materiałów. W naszym przypadku są to materiały drewnopochodne, a więc płyty wiórowe, płyty mdf, HPL czy samo drewno. Metoda CNC, czyli Computerized Numerical Control, opiera się na systemie zarządzanym komputerowo.

Dzięki temu jest zdecydowanie bardziej zaawansowana od popularnych tokarek i szlifierek. Maszyna CNC pracuje z użyciem specjalnych frezów, które usuwają z nieruchomego materiału naddatki, formując przy tym kształty i wielkości, jakie chcemy uzyskać.

Grawerowania CNC w drewnie

Frez logaZa pomocą maszyn CNC można nie tylko frezować materiały, ale także robić w nich grawery. Ta metoda jest niezwykle precyzyjna i umożliwia wygrawerowanie nawet najmniejszych i najbardziej skomplikowanych wzorów. Może to być napis, logo lub numer seryjny.

Wykorzystanie maszyn CNC do grawerowania jest coraz popularniejsze, ponieważ daje dokładne i estetyczne efekty. Dodatkowo wygrawerowany wzór jest trwały. Nie ma obaw, że się zetrze, jak jest w przypadku na przykład używania laserów. Metoda jest dodatkowo wydajna i szybka – pozwala na znaczne skrócenie czasu produkcji.

Frezowanie i grawerowanie CNC w ABM

W ABM oferujemy usługi frezowania i grawerowania CNC na najnowocześniejszych maszynach w rozbudowanym i zaawansowanym parku maszyn. Mamy do dyspozycji maszyny CNC zarówno trzyosiowe, jak i pięcioosiowe. Nie jesteśmy nastawieni na produkcję masową, dlatego każdy projekt jest indywidualnie realizowany – zgodnie z wytycznymi Klienta.

Z racji naszej specjalizacji w drewnie i materiałach drewnopodobnych, oferujemy usługi na tego rodzaju tworzywach. Realizujemy zlecenia na podstawie rysunków lub plików CAD, CAM.
Zachęcamy do kontaktu w celu indywidualnej wyceny usługi a.janecki@abm.com.pl

Inny artykuł na ten temat: http://wyposazeniedlasklepow.pl/uslugi/frezowanie-i-grawerowanie/

Nasze realizacje: https://www.abm.com.pl/wyposazamy-sklepy-biura-realizacje