Rękawiczki nitryloweCzym różnią się rękawiczki lateksowe, nitrylowe, foliowe?

Rękawiczki ochronne sprawdzają się w wielu codziennych sytuacjach. Spotykamy je u lekarza, dentysty, kosmetyczki. Przydają się podczas sprzątania lub prac w ogrodzie. Rękawice ochronne dzielą się jednak na kilka rodzajów, a każdy z nich ma różne właściwości. Jakie rękawiczki wybrać i czym się od siebie różnią?

Rękawiczki lateksowe

Najbardziej znane są rękawiczki zrobione z lateksu. To materiał, który zapewnia ochronę przed bakteriami i wirusami, a przy tym jest najbardziej przyjazny dla środowiska. Rękawiczki lateksowe są wygodne do noszenia, odznaczają się też wysoką rozciągliwością. Niestety mają jedną zasadniczą wadę — mogą uczulać. Dlatego alergicy zdecydowanie powinni z nich zrezygnować, żeby nie narażać się na podrażnienia.

Rękawiczki lateksoweRękawice nitrylowe

Świetną alternatywą dla lateksu jest nitryl. Zrobione z niego rękawice ochronne nie uczulają, dlatego są bezpieczne dla każdego. Są delikatniejsze i zapewniają znacznie wyższy poziom czucia w palcach. To ważne przy wykonywaniu niektórych czynności – na przykład podczas zabiegów kosmetycznych lub medycznych. Jednocześnie nitryl jest bardziej odporny na działanie substancji chemicznych oraz przekłucia. Dzięki temu chętnie wybierają go piercerzy i tatuażyści. Również spełniają funkcję ochronną przed bakteriami i wirusami. Z całego zestawienia są niestety najdroższe.

Rękawiczki zrywkiOchronne rękawice foliowe

Tani i ekonomiczny wybór dla tych, którzy potrzebują wielu rękawiczek w atrakcyjnej cenie. Foliowe rękawiczki to świetny wybór do sklepów, piekarni i innych miejsc, w których pracuje się z jedzeniem. Często można je spotkać także na stacjach benzynowych. Rękawiczki foliowe są uniwersalne, pasują więc na każdą dłoń. Niska cena sprawia, że można je często wymieniać, co dodatkowo wpływa na utrzymanie odpowiedniego poziomu sanitarnego. To właśnie ekonomiczność tego rozwiązania sprawia, że cieszy się tak dużą popularnością.

Jakie rękawiczki wybrać dla swojego biznesu?

To, jakie rękawiczki wybieramy, powinno być dopasowane do wymogów konkretnego biznesu. Salony kosmetyczne, tatuażu czy fryzjerskie powinny wybrać rękawiczki lateksowe lub nitrylowe ze względu na lepsze czucie w dłoni, które w tych miejscach gra kluczową rolę. Z kolei w sklepach zdecydowanie wystarczą rękawiczki foliowe, które dobrze chronią, ale ich ścisłe dopasowanie do dłoni nie jest tak istotne.

 

Zapraszamy na zakupy do naszego sklepu

Inny artykuł na ten temat: http://wyposazeniedlasklepow.pl/srodki-ochrony-osobistej/rekawiczki-ochronne/