Projekt sklepuProjekt sklepu wielobranżowego. Sklep wielobranżowy 540 m² wolnej przestrzeni do zagospodarowania i projekt sklepu na indywidualne zamówienie inwestora to marzenie każdego projektanta. Ale także wyzwanie dla producenta mebli i ekipy montażowej. Dzięki takiej współpracy wykonaliśmy interesującą realizację.

Sklep-konfekcyjnyPrzestronna, nowoczesna hala handlowa

i kompletne wyposażenie stanowią spójną całość. Ściany i kratownice pomalowano na jasno szary kolor, a słupy, obramowania okien i detale – na kontrastowy czerwony. Przy wyborze farb kierowano się kolorystyką zamówionych systemów meblowych.

System SQUARESklep nieopodal Kielc łączy na wspólnej przestrzeni funkcje sklepu z zabawkami, z obuwiem i przede wszystkim z konfekcją damską, męską, dziecięcą oraz dodatkami. Efektownie zintegrowano standardowe systemy sklepowe ABMSQUARE, TRENDY, NUT, TUBE, nowy system TECHNO z oryginalnymi meblami i całymi stoiskami wykonanymi na specjalne zamówienie Inwestora.

Blisko wejścia do sklepu, w sąsiedztwie schodów prowadzących na antresolę, ustawiono ciąg lad konfekcyjnych z serii LK. Zestawione w symetrycznym układzie stanowią wygodne miejsce przeznaczone do obsługi Klientów. Lady sklepowe to miejsce, przy którym Klient często podejmuje ostateczną decyzję o zakupie. Powinny być wygodne i dobrze, gdy wyróżnia je interesujący design. Lady z serii LK to innowacja produktowa ABM – można je łączyć w ciągi dowolnej długości. Wykonane z płyty najwyższej jakości, w interesujących zestawieniach kolorystycznych pasują kolorystycznie i stylistycznie do całego wyposażenia sklepu. / LK 7 i LK8

System TubeSystemy konfekcyjne LINE i SQUARE

są najczęściej wybierane do sklepów, że względu na funkcjonalność. Regały przyścienne i gondole można łączyć w ciągi dowolnej długości. Ich zastosowanie daje ogromne możliwości aranżacyjne. Tu, wykorzystano je do ekspozycji zabawek. Dodatkowo zastosowano lekki, mobilny stojak na książeczki dla dzieci.

Proste regały z płyty

laminowanej (pokrytej filmem melaminowym) wykorzystano do urządzenia stoiska z obuwiem. Zabudowane z tyłu meble skrywają dużą ilość pudełek z obuwiem w różnych rozmiarach. Na bocznych ściankach regałów zamontowano duże lustra albo wykonano je z użyciem paneli NUT z wygodnymi wsuwkami na zawieszki i ramiona do ekspozycji lekkiego obuwia typu klapki, pantofle, dodatków, czy galanterii. /  regał chyba jest na konstrukcji bo ma za długie półki, jak na samą płytę

Stojaki sklepoweCentralna część sklepu została wyposażona w bardzo funkcjonalne meble mobilne. Można je łatwo przesuwać w celu zmiany aranżacji wnętrza lub utrzymania porządku. Gondole SQUARE zaopatrzono w ramiona do eksponowania odzieży na wieszakach oraz półki dla produktów złożonych i o mniejszych gabarytach – pasujących do odzieży dodatków i galanterii. Gondole NUT z panelami na specjalne wsuwki dają możliwość eksponowania lżejszych produktów – skarpet, czapek, rękawiczek, szalików i apaszek, galanterii dziecięcej.

Sklep-konfekcyjnyProjekt sklepu – szerokie alejki między gondolami usprawniają ruch Klientów w sklepie, dlatego zakupy dokonywane są w komforcie – bez pośpiechu i kolizji. Przestrzeń została tak zaprojektowana, by zapewnić Klientom swobodne przechodzenie z wózkiem lub koszykiem oraz zatrzymywanie się w dowolnych miejscach w celu podjęcia decyzji o wyborze produktów do zakupienia. Podłogę łatwo utrzymać w czystości, także w ciągu dnia, co jest szczególnie ważne w porze jesienno – zimowej.

Sklep-konfekcyjnyGondole SQUARE

połączono je w ciągi dopasowane wielkością do przestrzeni sklepu i ilości produktów do ekspozycji. Ażurowa konstrukcja poprawia widoczność w sklepie, mimo kompletnego zatowarowania – podnosi to także bezpieczeństwo. Przestrzeń sklepu jest widoczna dla obsługi. Dodatkowo bezpieczeństwo poprawiają zamontowane w sklepie systemy kamer oraz monitory – zlecono je wyspecjalizowanej firmie.

Uwagę przykuwają oryginalne, specjalnie dla tego sklepu wykonane wyspy w formie schodkowych piramid, z ukrytymi pod spodem, pojemnymi szufladami. Przeznaczono je na artykuły wyposażenia wnętrz mieszkalnych – ręczniki, koce, narzuty i kapy, poduszki i obrusy. Meble wykonano z płyty laminowanej (pokrytej filmem melaminowym), a szuflady wysuwają się na bezpiecznych w użytkowaniu i mocnych prowadnicach.

Stendery sklepoweProjekt sklepu odzieżowego –

– oprócz standardowo oferowanych systemów meblowych, to też mobilne i lekkie stojaki konfekcyjne (stendery). Wykonane z mocnej, stalowej rury, najczęściej chromowanej, pasują do każdego wnętrza i znakomicie uzupełniają wyposażenie sklepu. Różne rodzaje stojaków umożliwiają prezentowanie odzieży i dodatków, produktów na promocjach, towarów wyprzedawanych lub nowych kolekcji sezonowych. W sklepie wykorzystano też nowoczesne w formie stojaki TECHNO.

Meble przyścienne oraz gondole

uzupełnione zostały o modne i chętnie wybierane do sklepów stoliki konfekcyjne EGO. Wykonane są z tej samej płyty laminowanej, co elementy pozostałych systemów w dwóch kolorach – jasno szarym i czerwonym. Konstrukcja umożliwia chowanie ich jeden pod drugi albo rozłożenie w momencie pojawienia się nowego towaru w sklepie. Są wygodne i funkcjonalne, ponieważ można na nich położyć wzory ubrań: spodni, swetrów, koszul, koszulek, bluz, które w pełnej rozmiarówce Klienci znajda tuż obok na półkach i wieszakach. Najmniejszy stolik wyposażono w pojemną i wygodną szufladę.

Gondole

wykonane na specjalne zamówienie, tym razem na stopkach, przeznaczono na przedmioty o większych gabarytach. Tak wyposażono część stoiska z zabawkami, przeznaczonego na duże zabawki – kosze i pudła z dużymi klockami, elementy przydomowych placyków zabaw, zabawki do ogrodu, pluszaki, bujane koniki itp. System TUBE jest stabilny, ponieważ ma solidne mocowanie do ściany. Mieści pudełka z grami, układankami i mniejszymi opakowaniami.

Przymierzalnie

umiejscowiono w rogu wielkiej hali sprzedażowej, blisko lad obsługowych i kas. Dlatego są to dwa, wydzielone ściankami działowymi, niezależne pomieszczenia.

Przyścienny system meblowy SQUARE

oraz gondole TRENDY wyposażono w zawieszki umożliwiające eksponowanie produktów przodem – są dobrze widoczne z daleka. Dodatkowa półka na górze to także dodatkowa przestrzeń ekspozycyjna – na torby i dodatki. Można na nich także ustawiać mniejsze ekspozytory do prezentowania bielizny, nakryć głowy, produktów pończoszniczych.

Widoczna na pierwszym planie kolumna Trendy znakomicie uzupełnia konfekcyjny-Trendywyposażenie poszczególnych działów z konfekcją. Służy do ekspozycji kilku sztuk odzieży, dodatków i galanterii.

Wypoosażenie-sklepuStale dodajemy nowe rozwiązania, poprawiające jakość ekspozycji produktów w sklepie – nowe typy gondol NUT, możliwość wykonania barwnych nadruków reklamowych. Wnętrze tego ponad pięćset metrowego sklepu utrzymana jest w żywej, czerwono – popielatej kolorystyce. Uwagę przykuwa starannie zakomponowana przestrzeń, wyraźnie zaznaczone podziały na branże, a także funkcjonalne meble sklepowe. Na specjalne zamówienie zaprojektowano też podesty na wózki sklepowe oraz trzypoziomowe podesty na asortyment odzieżowy. Modyfikacjom poddano także lady konfekcyjne LK7 i LK8, witryny W11 i regały na obuwie.

Komfort Klientom zapewnia biuro obsługi, które powstało wg indywidualnie ustalanych wytycznych inwestora i propozycji ergonomicznych rozwiązań projektantów ABM.

Nasze realizacje: https://www.abm.com.pl/wyposazamy-sklepy-biura-realizacje