drewniana lada sklepowaObecnie lada sklepowa to głównie miejsce finalizacji zakupów. Dawniej sprzedawca osobiście prezentował towary znajdujące się za ladą. Dziś Klienci liczą przede wszystkim na sprawną i szybką obsługę. Dlatego też lady mają często minimalistyczny design. Podpowiadamy, jak wybrać funkcjonalną ladę, która pasuje do asortymentu i wystroju sklepu.

Lady sklepowe a wystroje sklepów – dopasowanie do branży

Przykładem nowoczesnych i funkcjonalnych lad sklepowych są lady impulsowe. Chodzi o zachęcenie Klientów do dodatkowego zakupu przy kasie. Umieszcza się tam drobny, niedrogi towar. Klient nie musi zastanawiać się długo nad zakupem. W rezultacie wartość koszyka zakupowego rośnie.

lada z półką od strony KlientówZnakiem rozpoznawczym lad z impulsem są półki na froncie. Pozwalają na prezentowanie drobnych produktów. Sprawdzają się zwłaszcza na stacjach benzynowych i w sklepach typu convenience. W sklepach z asortymentem spożywczym na półkach umieścimy słodycze, napoje i gumy do żucia. Z kolei w sklepach odzieżowych dodatki takie jak portfele, biżuterię, rękawiczki.

Na co zwrócić uwagę kupując ladę sklepową

Strefa kasy w sklepach odzieżowych to nie tylko miejsce finalizacji zakupów. Klienci często zmierzają tam, aby sprawdzić dostępność ubrań. Z kolei pracownicy potrzebują odpowiednio dużego blatu do pakowania towaru. Optymalna lada konfekcyjna ma wysokość i długość powyżej 100 centymetrów.

Przy wyborze lady do sklepu odzieżowego, warto zwrócić uwagę również na jej design. Lada może mieć elementy drewniane, które dodadzą całości elegancji i klasyki. Z kolei lada wykonana z płyty laminowanej z błyszczącym wykończeniem pasuje do nowoczesnych wnętrz.lada z panelem frezowanym na zawieszki

Do wyboru mamy również lady z frontem lub blatem ze szkła hartowanego. Lada sklepowa z półkami ze szkła hartowanego pozwala na dodatkową prezentację towaru. To bezpieczny sposób prezentacji kosztownej biżuterii, galanterii czy zegarków.

Niektóre sklepy oferują możliwość wyposażenia mebli w elementy dodatkowe. Takie jak szafki czy półki. Możemy wybrać ladę pojedynczą lub stworzyć ciąg lad.

Przy wyborze lady znaczenie ma też umiejscowienie strefy kasy. Lady narożne ustawimy w rogu sklepu. Za pomocą lad zewnętrznych lub wewnętrznych połączymy ze sobą meble. W ten sposób stworzymy łamany ciąg lad. W efekcie zaaranżujemy nawet problematyczne strefy sklepu.

Wybrane sklepy meblarskie oferują wykonanie lady według własnego projektu.

Stolik sklepowy do wyróżnienia asortymentu

białe podesty sklepowe na ubraniaJak dodatkowo wypromować produkty w sklepie odzieżowym czy obuwniczym? Odzież, obuwie i akcesoria zaprezentujemy za pomocą stolików sklepowych. Stoliki umieścimy na środku sali sklepowej i w pobliżu strefy kasy.

Ciekawym rozwiązaniem są zestawy stolików o różnej wysokości. Stoliki rozłożone obok siebie stworzą oryginalną kompozycję. Aby je schować, wystarczy wsunąć jeden stolik pod drugi.

 

Poznaj akcesoria, które ułatwiają sprzedaż:
https://wyposazeniedlasklepow.pl/asortyment-dodatkowy/akcesoria-do-kasy-kasetki-metalowe/

Dowiedz się, jakie lustro wybrać do sklepu odzieżowego:
https://manekiny-do-sklepu.pl/akcesoria-sklepowe/jak-dobrac-lustro-do-sklepu-odziezowego/