zasady feng shui w sklepieAranżacja sklepu zgodnie z zasadami feng shui ma na celu uzyskanie harmonii z otoczeniem. Zwolennicy filozofii feng shui uważają, że przestrzeń urządzona w zgodzie ze środowiskiem wpływa pozytywnie na człowieka. Jakie meble pozytywnie wpływają na przepływ energii w sklepie?

Feng shui w firmie – zasada pięciu żywiołów

W filozofii feng shui niezwykle istotna jest zasada pięciu żywiołów. To ogień, ziemia, metal, woda oraz drzewo. Żywioły te wzajemnie na siebie oddziałują. Ważna jest zatem równowaga i swobodny przepływ energii. Przy wyposażeniu sklepu skupimy się zwłaszcza na żywiole metalu, drzewa i wody.

metalowy regał sklepowy1. Metal odpowiada za przyciąganie pieniędzy i bogactwo. Związany jest z kolorem białym i metalicznym. Ten żywioł będzie aktywny w zachodniej części sklepu. Dlatego to właśnie tam powinniśmy umieścić meble sklepowe charakterystyczne dla metalu. Chromowane stojaki na ubrania, ocynkowane kosze promocyjne, regały metalowe.

 

motywy drzewa w aranżacji sklepu2. Drzewo symbolizuje rozwój i kreatywność. Związane jest z kolorem zielonym. Ten żywioł mieści się we wschodniej części pomieszczeń. W sklepie żywioł drzewa reprezentują głównie meble drewniane i rattanowe. To meble sklepowe wykonane w całości z drewna lub z drewnianymi elementami. Tak jak lady drewniane, regały przyścienne z drewnianymi półkami i kostki sklepowe z drewna paulownia. W piekarniach żywioł drzewa wzmocnią tradycyjne regały piekarnicze z drewna klejonego.

Wyposażenie sklepu na podstawie zasad feng shui może być jednocześnie zgodne z trendami. Aktualne trendy wpisujące się w żywioł drzewa to na przykład lamele ścienne.

Zadbajmy też o to, aby w sklepie znalazły się rośliny. Mogą być to rośliny doniczkowe albo las w słoiku. Roślinne motywy możemy umieścić również na wystawie sklepowej.

 

szklana gablota reprezentuje żywioł wody w sklepie3. Żywioł wody działa z kolei w obszarze kariery. Skupia się w północnej części przestrzeni. Kolorami charakterystycznymi dla tego żywiołu jest czerń i granat. Meble sklepowe zgodne z tym żywiołem wykonane są ze szkła. Jak szklane witryny sklepowe czy lady ze szklanymi półkami. A także elementy lustrzane mebli, jak panele lustra w regałach. Natomiast regały w kolorze antracytowym odpowiadają ciemnej kolorystyce tego żywiołu.

Drobne elementy feng shui w wystroju sklepu

Według filozofii feng shui w aranżacji wnętrza istotne są również drobne aspekty. Zadbajmy o łagodną muzykę w sklepie. Jeśli w sklepie są okna, skupmy się na naturalnym oświetleniu. Rozprowadźmy w sklepie przyjemny, delikatny zapach. Dbajmy też o porządek, ponieważ feng shui nie lubi bałaganu.

 

Żywioł wody w sklepie wzmocnimy dzięki lustrom. Dowiedz się, jakie lustro wybrać:
https://manekiny-do-sklepu.pl/akcesoria-sklepowe/jak-dobrac-lustro-do-sklepu-odziezowego/

Chcesz urządzić sklep odzieżowy w zgodzie z feng shui? Zobacz, jak powstaje projekt sklepu:
https://wyposazeniedlasklepow.pl/sklepy-konfekcyjne/projekt-sklepu-odziezowego-w-4-krokach/