Regały do sklepu spożywczego – przed ich wyborem staje każdy właściciel sklepu z branży FMCG (dóbr szybkozbywalnych). Jednak każdy sklep jest inny – różni się rodzajem asortymentu, metrażem i układem. Dlatego też regały powinny być dopasowane do unikalnych potrzeb danego lokalu. Na co zwrócić uwagę, aby regały nie tylko dobrze wyglądały, ale były też funkcjonalne i wytrzymałe?
Regały przyścienne i gondole – dla efektywnej organizacji przestrzeni
Właściwy wybór regałów do sklepu spożywczego to nie tylko kwestia estetyki. To również optymalne wykorzystanie przestrzeni i zapewnienie wygody dla Klientów. Regały powinny umożliwiać organizację asortymentu i „pomagać” Klientom w wyborze produktów.
Wśród różnych typów regałów, na szczególną uwagę zasługują regały przyścienne oraz gondole sklepowe.
Regały przyścienne umożliwiają zagospodarowanie powierzchni przy ścianach. Ich budowa pozwala na skuteczne wyeksponowanie szerokiej gamy produktów, od podstawowych artykułów żywnościowych po produkty sezonowe.
Z kolei gondole, czyli regały dwustronne znajdują zastosowanie w centralnej części sklepu. Dostęp do produktów z obu stron jest szczególnie istotne w sklepach o większym metrażu.
Zobacz regały sklepowe typu 2: https://wyposazamysklepy.pl/regaly-sklepowe-typ2
Regały do sklepu, które wytrzymają większe obciążenia
Ważnym parametrem jest nośność regału, czyli maksymalne obciążenie, które może udźwignąć. Niektóre produkty spożywcze są na tyle ciężkie, że regały o zbyt małej nośności mogłyby nie wytrzymać ich wagi. Przykładowo zgrzewka 6 butelek wody waży 10 kilogramów. Regały ze wzmocnionymi półkami sklepowymi doskonale sprawdzają się w prezentacji towarów wymagających większej stabilności, takich jak cięższe opakowania czy większe ilości produktów w promocji.
Jeśli regał nie będzie dostosowany do ciężaru produktów, może dojść do uszkodzenia półek, a nawet całego regału. Skutki mogą być o wiele poważniejsze niż zniszczenie mebli i znajdujących się na nich towaru. To przede wszystkim niebezpieczna sytuacja dla personelu i Klientów sklepu! Dlatego wybór regałów o odpowiedniej nośności i z półkami wzmocnionymi jest tak ważny. W przypadku regałów typu 2 obciążenie wynosi nawet do 106 kg na półkę wiszącą i do 335 kg na półkę dolną!
Jakie korzyści oferują regały sklepowe typu 2? Regały przyścienne o wysokości 210 cm można dostosować do układu sklepu. To zarówno warianty wolnostojące, jak i do ciągu. Pozwala to optymalnie zagospodarować przestrzeń, nawet przy mniejszym metrażu.
Wśród regałów typu 2 znajdziemy też gondole sklepowe o wysokości 165 cm. Efektywnie wykorzystują przestrzeń centralną sklepu, pozwalając na ekspozycję produktów z obu stron. W obu rodzajach regałów mamy możliwość ustawienia półek pod kątem, co polepsza widoczność produktów. Dzięki temu Klienci szybciej zauważą i wybiorą interesujące ich artykuły.
Istotne jest też oczywiście materiał mebli sklepowych. Regały metalowe, pomalowane proszkowo są trwałe, odporne na zniszczenia i korozję. Warto tu zwrócić uwagę na regały pomalowane na neutralne kolory, takie jak antracytowy. Taki design regałów tworzy nowoczesną i elegancką aranżację placówki handlowej. A przy tym jest doskonałym tłem dla różnorodnych opakowań produktów.
Dodatkowo wyposażenie regałów w listwy cenowe ułatwia prezentację informacji o produktach. Regały mają też metalowe barierki przednie. Zapobiegają one zsuwaniu się towarów z półek.
Wszystkie te cechy sprawiają, że regały są stabilne, odporne na obciążenia i przystosowane do częstych zmian ekspozycji. Przekłada się to na efektywną organizację przestrzeni sklepowej.
Przeczytaj też
https://wyposazenie-dla-sklepow.pl/retail-news/zalety-malowania-proszkowego/
https://wyposazeniedlasklepow.pl/asortyment-dodatkowy/jak-wybrac-wozki-sklepowe/